Wpis z mikrobloga

@Kielek96: dokładnie, niech nie liczy na to, że poprzeczka będzie zawieszona nisko. Trzeba ogarnąć gaszenie polskiego węgla, skok cywilizacyjny polskiej służby zdrowia, transformację energetyczną, polski atom, odbudowę naszych relacji w UE i załatwić problemy na rynku mieszkaniowym jak z tego posta:
https://www.wykop.pl/wpis/59149443/zarobki-okolo-5000-netto-blizej-do-30-niz-do-20-ma/
@LebronAntetokounmpo: mówił wczoraj w tvn, że nie skupia się na razie na ustawach, bo to nie jest żaden problem. Chce skupić się na emocjach, wyborcy pisu i tak na niego nie zagłosują i liczy na mobilizacje pozostałych kilku procent ludzi. Co do programu to nie chce też narzucać całej opozycji programu, także sądzę, że będzie chciał zjednoczyć opozycje (oprócz konfabulacji bo to pis v2 i chyba też lewicy) i wystartować wspólnie
@yeron: wczoraj słuchałem. Bardzo ciekawy odcinek, choć zakres tych planów, które ujawianiają jest dość szeroki. Jestem ciekaw, czy to w 100% sprawdzone informacje i skąd. Wątpię, aby Tusk już miał plany na kohabitacje z Konfederacją.

@LebronAntetokounmpo: Co do Konfederacji (a może KOnfederacji hehehe) to patrząc po innych krajach europejskich etc. to jest po prostu fragment wyborców, który będzie głosował na partię antysystemową i zmiany ich preferencji wyborczych jest trudna. Chyba lepiej działa zwykła demobilizacja.
Konfederacja pod progiem to powtórka z 2015, kompletna anihilacja wyborcza pod K nawet jeśli możliwa to patrząc po wynikach Bosak->II tura jest albo neutralna, ale raczej korzystna dla PiSu imo.
Co prawda
@yeron: ja w swoich własnych pisanych na kolanie scenariuszach political fiction zakładam, że Konfa będzie miała dobry wynik. PiS coraz bardziej będzie przykręcał śrubę w szczepieniach, co przerzuci część ich wyborców na Konfę. Owszem, do 2023 temat może już tak nie grzać, ale jakaś część wyborców będzie im to pamiętać.

Co do Lewicy to stara strategia Tuska. On może rozmawiać z lewicowcami, którzy mają legitymację członka PO ;) W jego drugiej
@LebronAntetokounmpo:
Ja nie widzę żadnych zmian, które uderza w Konfederację. KE zaproponowała ostatnio fit for 55, już jest spora krytyka tego. Kolejne paliwo dla eurosceptyków, ale PiS będzie musiał się pewnie dostosować.

To usuwanie PSL z koalicji to pewnie jeszcze niby było, żeby jakies prawo zliberalizować tylko, żeby stołki lepiej ogarnąć. EH
Ale taka koalicja z PO z formacjami lewicowymi w 2011 to by było coś. Inna rzecz, że SLD jako