Wpis z mikrobloga

I cyk, 7 lat na wykopie minęło. Pamiętam, że zarejestrowałem się na tym portalu, bo spodobały mi się wpisy spod tagu #coolstory. Można tam było napisać dosłownie o wszystkim, a to kogoś spotkała jakaś śmieszna sytuacja w drodze do sklepu, a to ktoś chciał się podzielić jakąś historyjką z dzieciństwa, a to ktoś chciał się czymś pochwalić. A teraz? Na zmianę memy i nieśmieszne pasty, od czasu do czasu trafi się coś podobnego do ww.

W ogóle pamiętam, że spodobała mi się idea wykopu jako agregatora wiadomości ze świata. Zamiast wchodzić na kilka różnych serwisów w stylu Interii, WP czy Onetu, to wchodziłem na wykop i miałem pod ręką najważniejsze wiadomości ze świata i kraju. A jak już się z nimi zapoznałem, to wpadałem na mikrobloga pośmiać się z memów i poczytać świetne pasty (swoją drogą to ciekawe, jak nagle zniknęły one z wykopu - w 2014 nie było dnia bez pasty o linijkarzu w gorących, zaś od 2017, może 2018 roku, w ogóle nie przypominam sobie, żebym widział tę pastę na wypoku).

A teraz? Na głównej ściek jakich mało - a to filmiki, że Murzyni, PODKREŚLAM CZARNOSKÓRZY MURZYNI okradli sklep, a to jakaś kobieta, PODKREŚLAM P0LKA JULKA zrobiła coś głupiego, a to walki popierających szczepienia i antyszczepionkowców. Swoją drogą, ci drudzy całkowicie obrzydzają korzystanie z mikrobloga - dzień w dzień jakieś foliarskie wpisy, kontrowani racjonalnymi argumentami albo usuwają komentarze, albo trzymają się swojego jednego, jedynego, obalonego już przez kilku użytkowników argumentu, ale oni wiedzą lepiej, bo mają swój "chłopski rozum", a kto nie z nimi, ten przeciwko nim.

Mikroblog? No jak główna była ściekiem, to mirko stało się totalnym szambem. Wystarczy spojrzeć na najpopularniejsze tagi - przegryw, koronawirus, danielmagical, patostreamy, famemma. Czyli po kolei: wieczne użalanie się nad sobą i nad tym, jak to geny przegrały komuś życie xD, gównowpisy antyszczepów, no trzech ostatnich w sumie nie trzeba komentować.

O, albo taki antynatalizm. No ktoś nie chce mieć dzieci, no spoko, jego sprawa. Ale nie na wykopie, co to to nie, przecież trzeba wypisywać historyjki, jak to było się w sklepie i jakieś dziec... pardon, koniecznie GÓWNIAK, głośno płakał (no niesamowite, kto to widział, żeby dziecko płakało), zwieńczone standardową wrzutą na "rozmnażających się idiotów".

O odmieńcach z tagu przegryw też można by napisać co najmniej magisterkę, śmiem wręcz twierdzić, że analiza ich pod względem osobowości, poglądów, percepcji byłaby bardzo ciekawa. Choć z drugiej strony może być bardzo nudna, bo czy posługują się jakimiś innymi zwrotami niż "przegrałem życie przez geny", "przepuściłeś kobietę w drzwiach? cuck/białorycerz" albo "nigdy nie spojrzy na mnie żadna Julka, bo nie mam 185 cm wzrostu"?

Najbardziej dziwi i irytuje mnie ten wszechobecny tutaj hejt - znalazłoby się kilka osób, które pod znaleziskami politycznymi komentują, słusznie zresztą, że celem partii rządzącej jest zasianie ziarna niezgody pomiędzy Polakami, a później te same osoby walczą o jakąś słuszną sprawę, a to wyzywając się od lewaków, prawaków, szurów, przegrywów i setek innych określeń.

I wiecie co? Nie zdziwiłoby mnie, gdyby okazało się, że wszystkie powyżej opisane grupy stanowią mniejszość na wypoku. Problem w tym, że szczekają najgłośniej, toteż niestety przewijają się wszędzie, odbierając normalnemu człowiekowi chęć do przebywania tu. Mam jednak świadomość, że znajdują się tu również wartościowe osoby, które po prostu chcą wpaść na wykop, przejrzeć główną, żeby być na bieżąco z wydarzeniami, może poczytać wpisy w obserwowanych tagach czy zamienić kilka kulturalnych słów z innymi, którzy dzielą ich hobby. I takich użytkowników z tego miejsca pozdrawiam ()

A, byłbym zapomniał - tak, to ja dzwonię, i jak to mówił wybitny polski prorok, "mam to w piździe #!$%@?" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#oswiadczenie #wykop #zalesie
Psychopathy_Red - I cyk, 7 lat na wykopie minęło. Pamiętam, że zarejestrowałem się na...

źródło: comment_1626449350oo1mi6xXoK9MS06XsoHTrv.jpg

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
@Psychopathy_Red: nienawiść i drama dają mediom o wiele większy profit niż szerzenie przyjaźni i zrozumienia. A że media są wszędzie i ludzie dzisiaj pochłaniają je kilogramami, to potem ta nienawiścią przesiąkają i już inaczej nie potrafią reagować (,)
  • Odpowiedz
@eliirru: Zgadza się. Przypominają mi się jeszcze wpisy ze zdjęciami, jak to ktoś w upalny dzień nosi maseczkę, ewentualnie rowerzysta z maseczką. I obśmiewanie, że debil, że szur, że idiota, że jakby rząd kazał mu jeść własne gówno, to też by jadł.

Nosz kurna, wykopku, dlaczego tak cię boli to, że ktoś robi coś, co w żaden, najmniejszy nawet sposób, nie krzywdzi innych? Pomyśl sobie "ale dureń" i przejdź obok tego
  • Odpowiedz
Swoją drogą, ci drudzy całkowicie obrzydzają korzystanie z mikrobloga - dzień w dzień jakieś foliarskie wpisy, kontrowani racjonalnymi argumentami albo usuwają komentarze, albo trzymają się swojego jednego, jedynego, obalonego już przez kilku użytkowników argumentu, ale oni wiedzą lepiej, bo mają swój "chłopski rozum", a kto nie z nimi, ten przeciwko nim.


@Psychopathy_Red: A imiona ich: @Sam_w_domu, @V_D_O, @user_no1 ...
  • Odpowiedz
@Psychopathy_Red: Ja mam ponad 8 lat konto na wypoku a 10 lat na tym portalu. Chyba nastąpiła zmiana pokoleniowa tutaj. Ci, którzy wrzucali te wszystkie interesujące materiały, nie mają dziś czasu na internet. Zostali sami bezrobotni i młodzież, która nie ma życia poza wypokiem, czyli przegrywy. Wspominam czasy, kiedy wypok był prawicowym bastionem a Korwin był krulem.
  • Odpowiedz
Jakby wywalić stąd wszystkich lewaków i tęczowych odmieńców to ten portal byłby na bardzo wysokim poziomie.


@bitcoholic: Masz lurker, portal tak zajebisty że nikt nie chce na nim siedzieć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Psychopathy_Red: Kiedyś to byli czasy, ehhh. Ale masz rację, wystarczy wejść w komentarze pod znaleziskami, czasem nie ma ani jednego (sic!!!) odnoszącego się do meritum znaleziska, to jest żałosne wręcz. Mirko to samo - pomimo większości patologicznych tagów na czarnej widzę coraz mniej ciekawych, a nawet "normalnych" treści. Cały czas tylko #!$%@? polityczna (pomimo polityki na czarnej) albo jakieś baity.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 24
@Psychopathy_Red: +1, konto mam już chyba ponad 10 lat, w gimbazie wchodziłem poczytać tu o newsach ze świata, ciekawostkach technologicznych, dzisiaj główna to murzyni, LGBT, islam i gwałty, na mikroblogu za to rządzi przegryw i Blackpill. Coraz częściej myślę by usunąć konto i przestać czytać ten śmietnik, mam wrażenie, że z czasem przesiąkam tą zgnilizną i chorymi poglądami
  • Odpowiedz
O, albo taki antynatalizm. No ktoś nie chce mieć dzieci, no spoko, jego sprawa. Ale nie na wykopie, co to to nie, przecież trzeba wypisywać historyjki, jak to było się w sklepie i jakieś dziec... pardon, koniecznie GÓWNIAK, głośno płakał (no niesamowite, kto to widział, żeby dziecko płakało), zwieńczone standardową wrzutą na "rozmnażających się idiotów".


@Psychopathy_Red: nie na tym polega antynatalizm, po prostu dzieciofoby wylewają swoją frustrację i wycierają mordę tym
  • Odpowiedz
W ogóle pamiętam


@Psychopathy_Red: W ogóle to mając tu konto 7 lat nie miałeś okazji widzieć Wykopu, który był normalny. Wykop się #!$%@?ł mniej więcej w czasach powstania mikroblogu. Tuż po tym jak zaczął być reklamowany na portalach dla zjebów, którzy zostali zachęceni by tu przyleźć i narobić gnoju.

Ale rozumiem co masz na myśli. To równia pochyła i jeszcze wczoraj było tu lepiej a jutro będzie inaczej. Tak że przykro
  • Odpowiedz
@Bartholomew wlasnie nie wiem co on #!$%@?, 7 lat temu to na wykopie był jeszcze gorszy syf niz teraz. Spam Korwinem, Cejrowskim i Kolonko. Glowna była #!$%@? wpisami anty PO, telewizjami Republika i murzynami na pontonach.
  • Odpowiedz
@Psychopathy_Red: No tak. Ja tu już siedzę z dziesięć lat. Ze trzy, cztery konta przerobiłam. Usuwałam jak już miałam dość przytłoczenia jakimiś oszołomami, którzy dominowali mirko i gorące. Pierwszy szok to chyba przeżyłam po zalewie patostreamow.
  • Odpowiedz
  • 0
@Psychopathy_Red tag antynatalizm to jest taka parodia xDdddd 10 typów i typiar piszących sobie w kółko i liżących sobie dupy, że są tacy zajebisci bo są bez dzieci i nie chcą ich mieć. Ofc trzeba o tym napisać trzy razy dziennie i zesrać się pod każdym wpisem wspominającym o dzieciach, jak to "niszczysz im życie", "najlepiej jest się nie urodzić" itp
  • Odpowiedz