Wpis z mikrobloga

Jest sens grania w wiedzmina 2? Bo ogrzewam sobie stare gierki i przeszedlem wieska 1 ktorego mialem kupionego premierowo x lat temu, na necie i znajomi mówią ze taki sredni jest i szkoda czasu a mam dostęp for free do dwójki i sie zastanawiam czy dużo strace jak odrazu przejde do 3? #gry #wiedzmin #sapkowski
  • 24
@IwanDestruktor: 2 to jest fajna gra moim zdaniem nie jest to coś jak wiedźmin 3, ale jest to gra w którą na pewno warto zagrać ja za to podchodziłem do jedynki i mi jakoś nie siadło głównie przez system walki chyba ( ͡° ʖ̯ ͡°) Z resztą dwójkę można bardzo szybko przejść chyba w mniej niż 20 godzin jak się będzie robiło tylko główny na najłatwiejszym poziomie
@porcupineG: I na tym zalety się kończą. O ile mechanika w 1. jest archaiczna, to 2. jest po prostu źle zrobiona. Męczyłem się przy tej grze niemiłosiernie i skończyłem właśnie tylko dla fabuły.
@IwanDestruktor: W dużym skrócie. Jedynka to najbardziej klimatyczna i wiedzmińska część. Dwójka jest najgorsza, ale nadal bardzo dobra. Dużo wyborów, najbardziej intensywna, fajne postaci i dobre dialogi. Fabularnie chyba ciekawiej niż w trójce.
@IwanDestruktor: gra jest bardzo dobra - świetne postacie, bardzo ciekawa fabuła, wygląda ładniej niż jedynka, gorzej niż dwójka, mechanicznie też jest nieźle. Nie słuchać znajomych, którzy powtarzają głupoty, tylko grać i samemu sprawdzić.
Część wątków i postaci pojawi się w trójce, więc lepiej mieć pojęcie kim są i o co chodzi.

@iAmTS: No dla mnie ta gra ma za dużo wad. Jak widzę, kiedy niektórzy robią z tej produkcji jakieś arcydzieło to mi słabo po prostu. Przecież w tej grze kuleje jeden z ważniejszych aspektów open worlda, czyli eksploracja. Znaki zapytania nudzą już po prologu. Mapa jest w sumie pusta. Non stop wiejący wiatr i nudne po czasie lokacje, plus powtarzające się co niespełna 3 minuty utwory eksploracyjne. Noc a dzień? Żadna
@Czarendze1r: jedynka to chyba najbardziej przehypowany cRPG w historii. Polacy tak długo żyli w kompleksie Baldurów, Falloutów czy innych Tormentów, że zrobili z tej gry nie wiadomo co. Pierwszy Wiedźmin jest dobry, nic więcej. Fabuła lepsza niż rozgrywka i walki w stylu QTE. Dwójka ma tę zaletę, że wybory faktycznie mają swoją wagę i zależy od nich całkowicie inny akt II. Przy czym o ile jedynkę można było jeszcze na siłę
@jandiabeldrugi: Dla mnie klimatem jedynka zmiata dwójkę totalnie. Trójkę też. Jedyny Wiedźmin, którego mógłbym odpalić nawet teraz i wsiąknąć. Dwójka to dobra gra, dobrze wspominam, ale zbyt okrojona, wydana na szybko na niedopracowanym silniku. I to wie każdy, kto oglądał zapowiedzi, i co obiecywali Redzi w tej grze, a co dostaliśmy. Trójka to świetna gra, ale dla mnie niewykorzystany potencjał. Dodatki dużo lepsze.
@Czarendze1r: mi w pełnym wczuciu się w klimat w jedynce przeszkadzało ciągłe uczucie, że gram w jakiegoś moda do Neverwintera. Do tego twarze w grze wyglądały tak koszmarnie, że skręcało mnie przy każdej scence dialogowej. Dlatego bardzo doceniam styl graficzny Pillars of Eternity. Ta gra nawet za X lat będzie wyglądać dobrze.
Co do trójki zgadzam się, że dodatki miały lepszy klimat ale wynika to też z faktu, że to bardziej