Wpis z mikrobloga

Jest sens grania w wiedzmina 2? Bo ogrzewam sobie stare gierki i przeszedlem wieska 1 ktorego mialem kupionego premierowo x lat temu, na necie i znajomi mówią ze taki sredni jest i szkoda czasu a mam dostęp for free do dwójki i sie zastanawiam czy dużo strace jak odrazu przejde do 3? #gry #wiedzmin #sapkowski
  • 24
@jandiabeldrugi: No, dlatego nie rozumiem tego idealizowanie trójki. Dodatki świetne, ale sama podstawka według mnie nie domaga w wielu kwestiach i nie mogę powiedzieć o tej grze, że jest prawie idealna, kiedy kuleje tam chociażby eksploracja. Jakby nie patrzeć, jeden z ważniejszych elementów w oper world'a. W żadnej innej grze, nie wyłączyłem muzyki w trakcie eksploracji. A w trójce tak, kiedy po raz 30 zapętlił mi się ten męczący utwór w
@Czarendze1r: dlatego ja nie traktowałem trójki jak typowego open worlda w stylu Skyrim, bo tam nie było za bardzo co robić (i po co). Nawet zadania w większości zbierało się w jednym punkcie w wiosce. Eksploracja dawała radę tylko przy szukaniu kart i elementów wiedźmińskiego rynsztunku. No i był ten crafting od biedy. Mimo wszystko gra miała najlepszy system walki z całej serii. Z jednej strony był to taki bieda-dark souls
@IwanDestruktor: Wiedźmin 2 jest jak najbardziej grywalny, graficznie wręcz całkiem ładny, bliżej mu pod tym względem do W3, niż W1, ale kilka rzeczy jest denerwujących. Na czele są dla mnie walki z bossami o bardzo różnym poziomie - są takie, że można z miejsca przejść, ale są i takie, gdzie nie znając sposobu nie ma szans, a odkrywanie co kiedy należy zrobić oznacza wiele śmierci i lepiej zajrzeć do neta. Szczególnie