Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#!$%@?łem trochę swoje życie, ale od początku...Lubię programować i czuję się w tym naprawdę dobrze. Od zawsze chciałem iść na informatykę, jednak moją piętą achillesową była matematyka, przedmiot, bez którego na infie ani rusz. Kłopot był do tego stopnia, że nawet miałem poprawkę sierpniową z matury z tego przedmiotu. Nie potrafię ogarnąć matmy. Jestem chyba po prostu za głupi. Chodziłem na korepetycje, zostawałem po godzinach w szkole, próbowałem na własną rękę "pomyśleć" - nic. Skończyło się na tym, że wybrałem humanistyczne gównostudia tylko po to, żeby mieć papier, którym w przyszłości się co najwyżej podetrę, ale na którym zależało mojej rodzinie. Teraz na stanowiska juniorskie podobno nie ma miejsc, a jeśli są, to ze świecą szukać kogoś, kogo tam przyjęli, a nie ukończył informatyki czy czegoś pokrewnego. Nawet mój profil w liceum był humanistyczny, bo zwyczajnie przez matmę nie dałem rady. Rzuciłem to wszystko w cholerę, czasami tylko sobie programuję w Pythonie. Czy mam jeszcze jakiekolwiek szanse na pracę w #it bez "papierka" który bądź co bądź, ułatwia? Czy może jednak warto spróbować iść na informatykę z takimi #!$%@? skillami, jakie ja posiadam? Totalna noga ze mnie, jeśli chodzi o ten przedmiot, ale może warto zaryzykować choćby na zaocznych? #matematyka #problem #informatyka #programowanie #pracait #przegryw #studia #studbaza

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #60f04caf91a69a000ab95f99
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 10
@AnonimoweMirkoWyznania: też chcę się przebranżowić na IT i widzę sporo osób i głosów, że matematyka nie ma wielkiego udziału w pracy IT póki nie chcesz iść w jakieś embedded albo inne tego typu rzeczy. W webdevelopmencie jak na razie wiele ponad mnożenie nie widziałem.
Jak umiesz logicznie myśleć i jesteś w stanie na tyle samemu pocisnąć, że zbudujesz jakieś portfolio to idzie się wbić.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@AnonimoweMirkoWyznania: też kiedyś byłem takim dysmozgiem matematycznym, ale okazało się że to były zwyczajne braki w podstawach. Kup sobie zbiór Andrzeja kiełbasy i lecisz wszystko od samego początku, zadanie po zadaniu. Tam są podane i wyniki i rozwiązania w części dokładne. Zobaczysz, że to nie jest kwestia talentu tylko wyrobienia sobie odpowiednich umiejętności i nawyków. Ja bym nie liczył na to że ktoś ci magicznie wytłumaczy tylko próbował przerobić to samemu
MeksykańskaHostessa: Przykro mi o tym pisać, ale po Twoim wpisie nie widać, że lubisz #programowanie. Gdyby rzeczywiście tak było to nie przejmowałbyś się brakiem pracy w zawodzie #it. Powtórzę po raz kolejny - pasjonatowi wystarczy komputer, wybrany tech stack, trochę wolnego czasu i ewentualne dodatki w postaci internetu, kursów, czy książek. Taki człowiek nie ma presji na pracę w #it ponieważ przyjemność czerpie z własnej twórczości, a nie bezmyślnym