Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 32
Siemka, na dzień dobry znalazłem kleszcza w nodze. Wziąłem pensete, walczył mocno i pierw urwał się kawałek dupy a potem wyszła reszta no poza jego parszywa gębą w mojej nodze. Próbowałem wyjąć ja penseta a potem końcem noża, widać za tępa końcówka bo nie chciała rozwiać skóry i wydłubać resztek. Pojechałem do pracy, grzebać po powrocie czy olać i samo wyjdzie ?

Tldr; został mi kawałek kleszcza w nodze co robić ?
#pytanie #kiciochpyta #kleszcze
Niebadzlosiem - Siemka, na dzień dobry znalazłem kleszcza w nodze. Wziąłem pensete, w...

źródło: comment_16263251371G7dvEopjeYu92I1MdEtvA.jpg

Pobierz
  • 106
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Tytanowy: Wczoraj w pracy go złapać musiałem. Dziwne prysznic brałem i go nie zauważyłem menda jedna xd
Rano wstaje a coś mnie swędzi a tu ten dziad. To już drugi w tym roku.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Plan jest prosty - nie robię nic xD
Będę obserwował czy organizm sam wypcha czy nie.
Jak będzie rumień albo coś skoczę do lekarza jak nie to walic. Testy Igm zrobię za 3 tygodnie po urlopie teraz nie mam czasu na latanie po lekarzach. Ostatnio 3 dni mnie przyjmowali z rwa kulszowa xD
Jak wyjdzie z nogi wrzucę nowy post na Mirko
  • Odpowiedz
@Niebadzlosiem: Możesz sobie zrobić dla spokoju test przesiewowoy elisa po jakichś 6 tygodniach. Cena dla przykładu w regionalnym krwiodawstwie to ok 60 zl za igm igg a w komercyjnych diagach ze 120 za oba. Do lekarza nie masz co iśc teraz. Albo zignoruje albo przepisze antybioty na wszelki wypadek a jak zleci testy to i tak nie są refundowane.
  • Odpowiedz
@Niebadzlosiem do lekarza. Zrobi nacięcie wzdłuż i wygrzebie syf.
Kleszcze najłatwiej ręką- delikatnie tego smroda łapiesz i wyciągasz, niektórzy kręcą, niektórzy nie, ale dłonią najlepiej bo się nie rozerwie.. mimo że to obrzydliwe.
  • Odpowiedz
@Niebadzlosiem: mi się rumień zaczął pojawiać po 8 miesiącach (i to w dziwny sposób, bo nie jako kółko, tylko jako takie jakby siniaki/wybroczyny układające się w okrągły kształt), 2 lekarzy stwierdziło, że to na pewno nie powiązane z kleszczem, bo to za późno i dziwnie wygląda, dopiero za 3. razem trafiłem na kogoś kompetentnego - pani doktor dermatologii jak to zobaczyła, to stwierdziła, że najpierw marsz na badania IgM/IgG na
  • Odpowiedz