Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 32
Siemka, na dzień dobry znalazłem kleszcza w nodze. Wziąłem pensete, walczył mocno i pierw urwał się kawałek dupy a potem wyszła reszta no poza jego parszywa gębą w mojej nodze. Próbowałem wyjąć ja penseta a potem końcem noża, widać za tępa końcówka bo nie chciała rozwiać skóry i wydłubać resztek. Pojechałem do pracy, grzebać po powrocie czy olać i samo wyjdzie ?

Tldr; został mi kawałek kleszcza w nodze co robić ?
#pytanie #kiciochpyta #kleszcze
Niebadzlosiem - Siemka, na dzień dobry znalazłem kleszcza w nodze. Wziąłem pensete, w...

źródło: comment_16263251371G7dvEopjeYu92I1MdEtvA.jpg

Pobierz
  • 106
  • Odpowiedz
@bukmacher-z-kapelusza: z czym troluje?
Mieszkam na wsi i kleszcze łapie często, jak po każdym miałbym się testować i brać antybiotyki to cały rok bym na tym jechał.
Ten przypadek był inny bo został kawałek jego w mojej nodze i się zastanawiam czy to rumień czy czerwone bo siedzi tam ten kawałek kleszcze. Jutro chyba do lekarki skoczę.
  • Odpowiedz
@Niebadzlosiem: rumień nie pojawia się tak szybko i inaczej wygląda, to na 99% stan zapalny albo jakaś inna infekcja. Posmaruj to jodyną albo płynem Lugola, jod przenika do tkanki i zabija też czasami bakterie które są pod powierzchnią skóry, niewielka ale jest szansa, że coś ubije.

I tak, statystycznie masz kilka tysięcy chyba razy większą szansę, że sobie poważną krzywdę antybiotykami zrobisz, niż że rozwiniesz sobie późną boreliozę bez rumienia
  • Odpowiedz
@Niebadzlosiem: a, polecam permetrynę, działa jak magia. Odkąd stosuję, miałem może dwa kleszcze przez chyba 3 lata, wcześniej co sezon kilkadziesiąt wyjmowałem, a kilkaset zdejmowałem ze skóry zanim się wbiły.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Niebadzlosiem: dokladnie taka sama sytuacja mnie spotkala tego roku.

Ja dlubalem ale Nie Dalo rady wyciagnac. W internecie znalazlem artykul ktory mowil ze jak geba Nie wychodzi to mozna ja zostawic bo I tak to nic nie zmienia.

Po 2 miesiacach mam Nadal maly czerwony punkt I troche swedzi ale rumienca Nie mialem.

Badanie krwi na bolerioze chyba zrobie tak jak ten wykopek pisal wczesniej tutaj z tymi plusikami.
  • Odpowiedz
@Niebadzlosiem: i raczej nie kupuj proszku, kupiłem i to jakaś mieszanka była do posypywania pól czy hgw czego, nie dało się w wodzie rozpuścić.

pryskaj wszystkie miejsca, gdzie kleszcz może przejść na skórę, czyli końcówki nogawek i pas, dół koszulki i otwór na głowę, buty.
  • Odpowiedz
@tomtom666: ja kupiłem permetrynę w proszku taką jak na zdjęciu
Rozrobiłem ją z wodą(ale dałem jej trochę mniej niż producent dał). Pryskam tym buty, skarpety, czapkę, spodnie(zewnętrzną część oczywiście) i bluzę/koszulkę.
Rozrobiłem w butelce wody destylowanej 5L. Jak stoi dłużej to na dole się zbiera to gęstsze to wystarczy wstrząsnąć ponownie. Potem do butelki ze spryskiwaczem(np. po środku do mycia szyb).
Podobno bezpośrednio na skórę nie powinno się pryskać i wiadomo nie wdychać.

I permetryna jest szkodliwa
JBZDY - @tomtom666: ja kupiłem permetrynę w proszku taką jak na zdjęciu
Rozrobiłem j...

źródło: comment_1626418437EzXJSfOfYMLItrzSnpDBxu.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz