Wpis z mikrobloga

Zapraszam do dyskusji na temat tego czy CBD w ogólnym rozrachunku może negatywnie wpływać na wątrobę? Jakiś czas temu czytałem kilka artykułów na temat tego, że długotrwałe przyjmowanie może w pewien sposób "nadużywać" wątrobę oraz w niektórych przypadkach przyjmowane leki mogą okazać się mniej skuteczne

#cbd #wykopjointclub #cbg
  • 9
@Palexpres bardziej zastanawiam się nad tym jaki wpływ ma długotrwałe stosowanie oraz czy np bardziej szkodliwe jest vapowanie czy może jednak w formie oleju- sam suplementuje się już od dłuższego czasu - takie przemyślenia po prostu
@Palexpres Rozważaliśmy napisanie artykułu. Mam gdzieś nawet pogłębiony research tematu ale jestem teraz poza domem. Generalnie jest coś takiego jak szkodliwość dla wątroby ale przy mega dużym dawkowaniu, najczęściej naukowcy szaleli z badaniem dawek z zakresu od 50 do 200 mg, uwaga, na kg masy ciała myszy.. Najmniejsze dawkowanie które zbadano, że w jakimś stopniu wywoływało zmiany typu problemy z wątroba czy też zmniejszenie narządów wewnętrznych było rzędu 15 mg na kg