Wpis z mikrobloga

Dobrze to robię? Doradzi ktoś? Szefowa poleciła mi założyć sklep internetowy w #pracbaza

- najpierw konto na Allegro. Będzie się sprzedawać to zakładam sklep. Produkty są bo je produkujemy. Domena kupiona pod firmowe skrzynki więc pikuś. Serwer mamy nowy.

Teraz tylko hosting kupić WooCommerce czy jakiś Shopping a'la "All-in-One", zmienię szablon, zdjęcia i myślę że dam radę mimo że nigdy nie robiłem tego. Nauczę się SEO, potem Google Ad's i dam radę.

Jakie średnie koszty by były?

PS. Idzie dostać #!$%@? jak szukasz w Google a dziwnym cudem wszystkie poradniki na stronach które chcą sprzedać swoją platformę. Nieobiektywne to jest.

#informatyka #ecommerce #it #linux #sysadmin #sklepyinternetowe #pracait
  • 14
  • Odpowiedz
@trisopl Pytam grzecznie czy dobrze robię i czy idę w mniej więcej dobrym kierunku. Tyle. Nie potrzebuję marketingowego bełkotu i zachęt "cho do nas" bo ja sam zdecyduję i znając życie to konkurencja będzie lepsza albo się uprę i sam zrobię bo nigdy nie robiłem ale myślę że dam radę.
  • Odpowiedz
@Ptaszek99: Spokojnie, grzecznie się tylko polecamy bo znamy się w temacie :) Wiadomo że decyzyjna należy wyłącznie do Ciebie i nikogo innego. Staramy się w jak najmniej natrętny sposób przedstawić alternatywy, mam nadzieję że nie odebrałeś tego jako nachalną reklamę ;)
  • Odpowiedz
@Ptaszek99: silnik typu prestashop masz za free do tego darmowy template ew platny jeśli szefostwu zalezy na czymś ekstra do tego na poczatek najtanszy hosting np na mydevil.net (teraz jest promka za 100zl za rok + za ref linka tez jest chyba coś rabatu) który zawsze możesz zmienić lub zwiększyć pakiet na większy. Tak ze koszta to 100zł ;)
  • Odpowiedz
Teraz tylko hosting kupić WooCommerce czy jakiś Shopping a'la "All-in-One", zmienię szablon, zdjęcia i myślę że dam radę mimo że nigdy nie robiłem tego. Nauczę się SEO, potem Google Ad's i dam radę.


@Ptaszek99: Nie bierz WooCommerce ani Prestashop jeśli sklep nie ma odpowiedniego poziomu sprzedaży, bo koszt devu zje cały zysk.

Na początek najrozsądniejszym wyborem będzie SaaS typu Shoper czy @trisopl, jak dojdziesz ze sprzedażą do ściany (a gwarantuję
  • Odpowiedz
@Ptaszek99: Santi ma rację. Prestashop czy Woocommerce są spoko jeżeli sobie popoprawiasz kod czy poradzisz z problemami. Ale jeżeli nie, i będzie trzeba zatrudniać koderów albo zlecać jakieś głębsze modyfikacje no to będzie bardzo drogie takie rozwiązanie.
  • Odpowiedz
jakie to są te problemy?


@Vosemite: Przy dużej skali wydajność i szybkość działania, chęć integracji z niestandardowymi metodami płatności lub niestandardowymi metodami dostaw, inny sposób zarządzania klientami niż standardowy.
  • Odpowiedz
@Vosemite: Do tego co dodał Santi warto dodać takie rzeczy, których nie koniecznie widać a trzeba zrobić pod spodem - np. powiedzmy, że masz 120 odwiedzających i niektórym wtedy strona przestaje działać - wywala im jakiś błąd - do kogo z tym pójdziesz? To trzeba zdiagnozować co się dzieje, nanieść poprawki (na hosting albo w kodzie systemu). Albo takie przypadki z życia wzięte: woocommerce domyślnie darmowy, nie ma w formularzu miejsca
  • Odpowiedz