Wpis z mikrobloga

Miałem kupować auto w Polsce (Mondeo Mk4 od handlarza), ale po jeździe próbnej i wizycie w stacji diagnostycznej uznałem że chwilowo się wstrzymam. Znajomy mojego kuzyna zawodowo sprowadza auta i mam możliwość kupna samochodu bezpośrednio z DE.

Czego oczekuję od auta:
1. Dojazdy do pracy 90 km (45 km w jedną stronę)
2. Silnik benzynowy z możliwością instalacji LPG.
3. Podobają mi się nadwozia typu sedan/coupe.
4. Wygodny - wzrost 190 cm here (autem będę jeździć sam ewentualnie 1 pasażer)

Na auto chce przeznaczyć max 7k euro (im mniej tym lepiej, bo wiadomo opłaty celno - skarbowe, rejestracja ubezpieczenie itd.) Przeglądam więc stronę mobile.de i wybrałem takie auta:

Renault Laguna 3 coupe:

https://www.mobile.de/pl/Samochod/Renault-Laguna-GT-2.0-TCe-205-Navi/vhc:car,ms1:20700_14_,prx:7000,ful:petrol!lpg,pwn:110,vcg:sportscar/pg:vipcar/325663334.html

https://www.mobile.de/pl/Samochod/Renault-Laguna-Coupe-2.0-16V-Turbo-Aut./vhc:car,ms1:20700_14_,prx:7000,ful:petrol!lpg,pwn:110,vcg:sportscar/pg:vipcar/327460133.html

Ford Mondeo mk4 sedan:

https://www.mobile.de/pl/Samochod/Ford-Mondeo-2.3-Ghia-X-Automatik-Navi-Leder/vhc:car,pgn:3,pgs:10,ms1:9000_29_,prn:6000,prx:7000,ful:petrol!lpg/pg:vipcar/327318907.html

https://www.mobile.de/pl/Samochod/Ford-Mondeo-2.3-Ghia/vhc:car,pgn:2,pgs:10,ms1:9000_29_,prn:6000,prx:7000,ful:petrol!lpg/pg:vipcar/327353559.html


#motoryzacja #ford #mondeo #renault #laguna #samochody #pierwsze4kola #kupautozmikro

Co wybrać?

  • Laguna 3 coupe - 2.0 t 204 KM, manual 50.0% (67)
  • Mondeo Mk 4 sedan - 2.3 ben.160 KM, automat 50.0% (67)

Oddanych głosów: 134

  • 50
@Majster_2: w Piątek byłem 100 km od domu oglądać volvo c30 od handlarza i podziękowałem. Unikaj tego jak ognia szukaj od osoby prywatnej. Nieroby, chamy cwaniaki sprzedają auta zmęczone życiem nie pewne chowając usterki. Od samego zdjęcia wiedziałem z kim mam doczynienia po telefonie byłem pewny myślę kij zobaczę przebieg spory 280 000 typo mówi, że przed przyjazdem zrobi przegląd tak mówił jak dzwoniłem w poniedziałek. Godzina wizyty 12 w piątek
Silnik benzynowy z możliwością instalacji LPG.


@Majster_2: Zapomnij o Mondeo. Fordy nie mają hydraulicznej kasacji luzu zaworowego i może dojść do wypalenia gniazda zaworowego. Mamy w rodzinie Forda od nowości, znajomy gazownik prywatnie pytany odmówił usługi. Kontrolujesz luz zaworowy rozpinając rozrząd i demontując wałki. Regulacja jest płytkowa, nie na śrubę, jak w Hondzie. Koszta samej kontroli luzów co 20 tysięcy to 500zł lekko, bo więcej Cię skasują za usługę, bo w
@Majster_2: od Niemca ogólnie strach kupować. Niestety Niemcy nie dbają o auta podobniej jak wiele osób u nas. Ale handlarz tym bardziej cię naciągnie. Jak nie to szukaj auta w Szwajcarii lub Szwecji tam jeszcze dbają. Bądź co bądź powodzenia, bo w środę sam jadę oglądać Mazdę 3 2005 2.0 benzyna 150km od chłopa prywatnego tym razem.
@Majster_2: Bolączki tych silników, to średnia kultura pracy, oraz lubią czasami wypić olej, tyle. Cewki na świecach, Beru, nowe 150zł, używki 100. Wymieniłem za 80 tysiecy przebiegu JEDNĄ.

Mazdę 3 2005


@Lardor: Dzwoniłeś już na termin u blacharza...? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Serio, Kumpel ma Mazdę 6 i kupił, bo się napalił,ale same szroty. Progi, nadkola, ranty drzwi, wszystko #!$%@? zgnite. Nawet maski OD ŚRODKA sie
@Lardor: Tak, tylko nawet konserwa w tych autach nie pomaga. Serio. Patrz na najbardziej głupie miejsca, jakie przyjdą Ci do głowy. Na pewno kielichy, na pewno mocowania amortyzatorów w bagażniku, podłoga bagażnika, ranty drzwi od środka.

Wal pierwsze pytanie "Kiedy były robione nadkola" Jak powie,że nigdy, to ściemę wali ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Co ile trzeba wymieniać w Lagunie pasek klinowy?


@Majster_2: > Rozrząd robisz na oryginałach, bo są w cenie zamienników i zmieniasz co 100 tysięcy. Brak Koła Zmiennych Faz Rozrządu [350zł do przodu] natomiast obowiązkowo zmiana przy rozrządzie, paska osprzętu z napinaczem i rolką + KOŁO PASOWE NA WALE. Tylko oryginał, albo Corteco, ja mam Corteco. Jak jebnie koło, to zrywa pasek, który wkręca się w rozrząd.

@Zielony34:
@Majster_2: Nie wiem, jakiego masz mechanika, ale rozrząd kompletny + osprzęt bo to za jednym razem się robi, kosztuje z częściami u mnie około 1500-1600zł.

Poza tymi niedogodnościami z LPG to wydaje mi się, że wolnossąca benzyna w Fordzie jest spoko


@Majster_2: Fordy są zajebiste. Benzyny bardzo spoko, szczególnie 2.0Duratec. Świetne konstrukcje. Ale tylko pod czystą benzynę. Ford to dla mnie przede wszystkim fenomenalne prowadzenie i pancerne zawieszenie. Gdyby nie