Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#matura napisana, a nadal nie mam pomysłu na studia( ͡° ʖ̯ ͡°). Wyniki mam dobre mat90% fiz75%, myślałam o #air albo #informatyka na #pwr #agh albo #polsl , w kolejnych rekrutacjach powinnam się dostać, ale nw czy bym sobie poradziła bez szczególnego zainteresowania tymi kierunkami na razie i zerowej wiedzy z programowania. Próbować na te kierunki czy lepiej odpuścić i wybrać coś łatwiejszego? i co w takim wypadku, z możliwością dobrych zarobków?
#studbaza #studia

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #60e99e12ae4a3c000a405b39
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Przekaż darowiznę
  • 8
@AnonimoweMirkoWyznania:

Nie musisz mieć wiedzy, bo tam Cię podstaw nauczą, mam na roku pare dziewczyn, które przyszły na studia z infy z zerową wiedzą z informatyki (nie, żeby moja wtedy była jakaś większa, ale coś tam wiedziałem po prostu) i sobie radzą, a niektóre mają już nawet prace.
@AnonimoweMirkoWyznania:

Nie wiem czy uczelnia odgrywa tutaj taką rolę, wszędzie powinno być mniej więcej podobnie, ale nic z południa Polski, wręcz przeciwnie. Tak było dość sporo programowania, dla osób, które zaczynały to było dość duże tempo, ale do zrobienia, obok tego przez pierwsze 2 lata jest dużo matematycznych przedmiotów, ale to praktycznie na każdych studiach na polibudzie.
OstryObywatel: > Jak już jest jakieś programowanie to nudne, trudne i słabe. Dopiero w pracy trzeba się nauczyć.
Z pierwszym zdaniem się zgodzę, ale z drugim absolutnie nie. Jak chcesz znaleźć pracę po informatyce bez umiejętności programowania? xD Tylko samodzielna nauka w trakcie studiów.

Zaakceptował: LeVentLeCri