Wpis z mikrobloga

Dzisiejsza zbrodnia w Borowcach pokazuje idealnie jak zabójcza jest broń palna i jak absurdalne jest porównywanie jej przez konserwy do broni białej w dyskusjach. Podstarzały chłop, już po zdjęciu widać że raczej niezbyt sprawny fizycznie morduje trzy osoby, w tym w zasadzie dwóch mężczyzn i bez problemu opuszcza miejsce ataku. A policję wzywają dopiero później sąsiedzi. Już widzę jak łatwo by mu poszło z nożem.
#bekazprawakow #polska #neuropa #slask #bron
Pobierz
źródło: comment_16259086030JnTxzsTsgMQpT2mOUtk0v.jpg
  • 90
poszło z nożem


@TenXen47: Nożownicy to najgorszy typ napastników, jak jeszcze umieją go trzymać poprawnie i się nim posługiwać to przesrane na takiego trafić, do nożowników się strzela, nie ma innej rady, działają w jakiejś wściekłej furii. Co zrobisz ręką wytrącisz nóż? Powodzenia
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ghandi92: To, jaka była historia, nie ma znaczenia. To, co jest kluczowe, to współczesność i realia, w których żyjemy, dzbaniku. XD A współcześnie broñ to przedmiot kolekcjonerski, element pasjonującego sportu i hobby oraz narzędzie służące samoobronie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@TenXen47: to mam pomysł! Zakażmy posiadania broni palnej i problem zostanie rozwiązany. Dodatkowo poszedłbym o krok dalej i zakazał morderstw. To już definitywnie rozwiązuje ten problem.
i poco te miesiące?


@SStoumer: Ja wiem..? Pewnie po to, żeby się nauczyć obsługi i odsiać #!$%@?ów na kursie w strzelnicy.

Mam znajomka który jest taki hip hop sium broń dla każdego, korwin itd. i kupił sobie czarnoprochowca "do obrony" i w imięwolnośći i skończyło się na tym, że strzelał debil w powietrze z okna #!$%@?, bo mu siedzieli pod oknem i krzyczeli za głośno - taki gość nie powinien mieć
Uważam, że w Polsce prawo do posiadania broni mogłoby wyrządzić więcej szkód niż pożytku. Jak już ktoś pisał, Polska to nie USA czy inna Brazylia, żeby każdy mial broń przy sobie, przestępczość nie jest na tak wysokim poziomie i owszem, zdarzają się tragedie takie jak ta w Częstochowie, natomiast obawiam się, że wraz z dostępem do broni takich tragedii mogłoby być więcej
@Pantokrator: kurde, to Rosjanie czy Amerykanie muszą kochać broń skoro dysponują tysiącami głowic nuklearnych i pewnie miliardami sztuk broni XD
@SStoumer: sądzę, że broń czarnoprochowa mimo wszystko pozostawia wiele do życzenia. Zazwyczaj jesteś skazany na kilka kul, szybkostrzelność też raczej nie najwyższa, podobnie jak i niezawodność. No i użycie czarnoprochowca wymaga dość dużych przygotowań ¯\_(ツ)_/¯ to raczej odstrasza potencjalnych przestępców czy chorych psychicznie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@ghandi92: Nie widzisz dzbaniątko, że jest pewna różnica między cywilną bronią palną, a sprzętem wojskowym? Nie? Tak myślałem, "skoro ludzie kolekcjonuja bron i używają jej do sportu, to po co państwom głowice nuklearne" - typowa logika debila, który ignoruje skalę i realia.
Po drugie, broń palna jest narzędziem, w przypadku gdyby dostęp do niej był ułatwiony rodzina mogłaby się obronić przed napastnikiem.


@Adam_Konarski_z_Katowic: Taa, czyli wtedy każda rodzina będzie musiała mieć gnata w domu do obrony przed #!$%@?ętym wujkiem z... pistoletem.
@Pantokrator: wskaż mi jeden typ broni wykorzystywanej przez i stworzonej dla cywili, który nie był wcześniej wykorzystywany w celach wojskowych ( ͡° ͜ʖ ͡°) każda broń palna została niegdyś stworzona jako narzędzie do zabijania ¯\_(ツ)_/¯