Wpis z mikrobloga

@HorribileDictu: łe, nawet rodzina jak wiem że jest z błędem zapisana to mam pisać z błędem? XD to chyba zbyt dokładna jestem i pedantyczna do takiej roboty

chodzi mi głownie o błędne lub zbyt dosłowne tłumaczenia z rosyjskiego, gdzie często w akcie jest też poprawna wersja po polsku której nikt nie uwzględnia, albo gdzie po prostu ktoś źle odczytał stare niewyraźne pismo, zdarza się.
@blablalbla

łe, nawet rodzina jak wiem że jest z błędem zapisana to mam pisać z błędem? XD to chyba zbyt dokładna jestem i pedantyczna do takiej roboty

W szablonie są dwie rubryki - w jednej piszesz (błędne) nazwisko tak jak ksiądz zapisał lub jego różne wersje, a w drugiej nazwisko, które się przyjęło do czasów obecnych.
@HorribileDictu

w nazwisko nie może być więcej niż jedno słowo chyba, bo wyszukiwarka nie znajdzie

Może być tyle ile chcesz.

Co to za dodatkowe nazwiska tak w ogóle

Czasami są błędne nazwiska lub ich nie ma, a ja je znam.
@Volki:

I - nazwisko alternatywne (vel) Wyszukiwarka przeszukuje to pole, więc podanie drugiego nazwiska jeśli występuje jest istotne. W tej kolumnie należy umieszczać również nazwiska panieńskie, jak również noszone poprzednio (np. wdowy). Każde nazwisko oddzielamy spacją (Np. Kisiel Karczmarczyk Bondaryk). Prosimy nie stosować innych znaków niż spacja do rozdzielania nazwisk (typu vel, zd)!
@Volki Jaki jest sens wpisywać nazwisko w rubryce vel dla kobiety, skoro nie będzie wiadomo kogo nazwisko to dotyczy, szczególnie gdy nie będzie go na akcie.
Ale nie ma tam nic o nawiasach


@Volki: jest o zwykłych, o kwadratowych nie ma info, ale z tego co się dowiedziałam kwadratowe mogą być tj. pojawiają się normalnie

Jaki jest sens wpisywać nazwisko w rubryce vel dla kobiety, skoro nie będzie wiadomo kogo nazwisko to dotyczy, szczególnie gdy nie będzie go na akcie.


@Volki: Chodzi o to, że w vel wpisujesz nazwisko panieńskie np. "Kowalska", a w uwagach: "domo
@HorribileDictu

Chodzi o to, że w vel wpisujesz nazwisko panieńskie np. "Kowalska", a w uwagach: "domo Kowalska"

To jest jakieś rozwiązanie, ale jedynie dobre, jeśli ktoś robi pod genetekę. Jednak nie jest to wygodne na moje potrzeby. Muszę mieć łatwe i przejrzyste rozeznanie w excelu. A wstawienie nazwiska w nawiasie rozwiązuje tę sprawę.

Na jakim akcie? Do tabeli spisuje się tylko dane z aktu który się indeksuje.

Ja piszę wszystko co jest
a piszę wszystko co jest możliwe, bo ja robię pod swoje potrzeby, a z uprzejmości mogę udostępnić adminowi moje indeksy.


@Volki: W takim razie Twoje dane nie nadają się do Geneteki. Admin ich nie doda. To muszą być tylko i wyłącznie dane z jednego aktu, no i musi być zindeksowany jeden pełny rok, a nie pojedyncze akta z różnych lat i różnych ksiąg.