Wpis z mikrobloga

wykonaniu kapucziny w moim wydaniu ( ͡° ͜ʖ ͡°) została mi już tylko kawa ciemno palona ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#kawa
mapache - wykonaniu kapucziny w moim wydaniu ( ͡° ͜ʖ ͡°) została mi już tylko kawa ci...
  • 104
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@mapache: bardzo ładnie Mirku, mam dokładnie taki sam zestaw do kapucziny. Tylko za dużo powietrza wtloczyles do mleka
@Klepajro nie, to są normalne czynności przy robieniu takiej kawy. Widzę, że naprawdę sporo osób ma jakiś problem z tym, że ktoś lubi się parę minut pobawić w zrobienie kawy xD No straszna rzecz. Ja sam tak robię i bardzo to lubię - przede wszystkim to jest dla mnie odprężający rytuał.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mapache: nie wierze xD zapomniales wody zwazyc, a temperatura mierzona takim termometrem moze byc niedokladna i co, jak sie okaze ze o 1C przeklamalo? Cala kawa do smietnika. Mam nadzieje, ze w koncu wejda te przepisy i kawe bedzie mozna robic tylko z licencja, bo opadaja rece
  • Odpowiedz
@mapache: mireczku miły, a co to za młynek?

I co do tego modelu, lub innych ręcznych do kawy w tej cenie. Jak wygląda sprawa czyszczenia takiego młynka? Tzn, przy zmianie ziaren, czy nie zostaje w nim aromat wcześniejszej kawy? Tylko to wieczko się czyści a reszta pomijalna?

Dodatkowo pytanie, jak ma się kwaśna kawa i aluminium? W młynku chyba bez problemu, bo temperatura niska?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@quizonmyface: Timemore C2. podobny Xeoleo 45 lub 50. Co do czyszczenia to właściwie nie czyszcze. tylko od czas do czasu rozbiore i nasmaruje. a tak to co najwyżej pędzelkiem. i tyle. Co do ziaren i aluminium to czytałem że szczególnie jasno palone ziarna mogą wchodzić w reakcje z aluminium i powodować na starość jakiś tam demencje czy coś
  • Odpowiedz
odczułbyś różnicę na 100%, uwierz mi :D kiedyś znajomym zrobiłem aeropressem 3 różne kawy lekko palone, a potem coste, i wszyscy mówili, że smakuje spalenizną i jest niedobra :D


@damian_co_dalej: ale to chyba chodziło o sposób przyrządzania, a nie o rodzaj kawy.
  • Odpowiedz
@mapache: właśnie przeglądam młynki i mi się spodobał ten timemore :D myślisz czy w półce można go trzymać z ściągnietą wajchą czy kiepsko? I jak się sprawdza ustawienie grubości ziaren? Do kawiarki uda mi się dostosować? :)
  • Odpowiedz