Wpis z mikrobloga

wykonaniu kapucziny w moim wydaniu ( ͡° ͜ʖ ͡°) została mi już tylko kawa ciemno palona ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#kawa
mapache - wykonaniu kapucziny w moim wydaniu ( ͡° ͜ʖ ͡°) została mi już tylko kawa ci...
  • 104
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mapache: pozdro mordo, też od jakiegoś czasu się bawię w domowego baristę ( ͡° ͜ʖ ͡°) brakuje mi jednak ekspresu i spieniacza parowego, bo nie wychodzi mi kapuczina za bardzo jak spieniam przy pomocy takiego małego elektrycznego #!$%@? (,)

Jeśli chodzi o "marnowanie czasu" to ja lubię nawet samo robienie czarnej kawy w Chemexie xD a heaters gonna heat jak to gadajo
  • Odpowiedz
@mapache fajne komentarze. XD Myślałem że tylko starzy ludzie tak narzekają, a okazuje się, że nie tylko stare baby piją słynną kapuczynę albo kawę z gruzem jak za komuny, ale ta tradycja jest naprawdę głęboko zakorzeniona w całym społeczeństwie i weź spróbuj zrobić kawę poprawnie ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@antek_akrobata: przywykłem już do tego że zawsze komuś cos się nie podoba tutaj. czasami wrzucam jak coś zbuduje czasami samemu, coś naprawie czy wymyśle to zawsze komuś to nie pasuje
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Fantomkiller: 1:30 czas. w AP nie robię preinfuzji. jedynie w V60, i to bardziej w celach by zmoczyć dobrze całą kawę by woda nie przelatywała tunelami a równomiernie przdchodziła. mam nakładkę Fellow Prismo. nie muszę odwracać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@BajerOp: xDDD ty tak serio piszesz czy trollujesz? Przede wszystkim dobry ekspres ciśnieniowy + młynek do niego to spory wydatek. Nie każdego stać na takie coś. Poza tym takim Aeropressem można zrobić bardzo dobrą kawę pod mleko i smakowo nie będzie takiej dużej różnicy. Inna sprawa to espresso, ale nikt nie udaje, że można je zrobić z czegoś innego niż z ekspresu.
  • Odpowiedz