Wpis z mikrobloga

Mam mocno mieszane uczucia co do odsunięcia Szpakowskiego od finału, oczywiście para Laskowski z Podolińskim jest dla mnie najlepszym duetem komentatorów na tym turnieju, dużo lepszym niż przereklamowany Borek z Węgrzynem, którymi podniecają się gimbusy. Na pewno finał będzie skomentowany bardzo dobrze, chodzi o to, że to miał być ostatni, pożegnalny mecz Szpakowskiego i zostało dane mu słowo, co podkreślał sam Szkolnikowski, dlatego takie zachowanie na koniec jest nieeleganckie. Finał to finał, nawet z komentarzem Szpaka byłby wyjątkowy, a jakby na koniec podziękował za kilkadziesiąt lat pracy i się pożegnał z widzami, to nawet by człowiek wybaczył te wcześniejsze wpadki i zapamiętałby go jako legendę, a teraz niepotrzebnie robi się niezdrowa sytuacja.

https://www.meczyki.pl/newsy/media-dariusz-szpakowski-odsuniety-od-finalu-euro-powodem-nie-sa-wzgledy-zdrowotne/169376-n

#mecz #euro2020 #pilkanozna #tvpsport
Pobierz
źródło: comment_1625814190aO3IAoE4D1WKmjR3OFoi1d.jpg
  • 98
@Ravastin: w tv nie ma miejsca na sentymenty. Liczą się słupki oglądalności. Jeżeli TVP faktycznie ugięła się pod "heheszkami" internautów i masą nieprzychylnych komentarzy względem poziomu Pana Szpakowskiego to nic tylko się cieszyć, że głos ludu dotarł do odpowiednich ludzi. Gość nie ma monopolu na komentowanie dla TVP i nie jest to jego stacja żeby część czasu antenowego tracić na jego monolog, podziękowania za lata pracy i tkliwe historie. Jeżeli Szpakowskiemu
@Ravastin: zero skrupułów i żalu za tym cwaniaczkiem, od lat olewał widza i swoją pracę nie przygotowując się do spotkań, pracując na pół gwizdka z poziomem profesjonalizmu bliskim 0. Sam sobie zapracował na takie potraktowanie i nikomu nie powinno być go żal, za długo już uniemożliwiał zrelaksowanie się przy meczu widzom poprzez swoje... nieprofesjonalizmy. Na godne pożegnanie to zasługuje ktoś kto do ostatnich dni pracy dawał z siebie wszystko, nie ktoś
@Ravastin: nie powinien, niech #!$%@?. I tak za długo go trzymali. Gdyby miał trochę godności sam by odszedł albo chociaż się przykładał. To nie jest tak, że narzekania zaczęły się wczoraj czy miesiąc temu. To już trwa kilka lat, miał czas.

Poza tym, czemu mam oglądać finał z #!$%@? komentarzem? Nie chcę i jestem bardzo zadowolony, że komentować będzie kto inny.
@Ravastin: Szpakowski miał parę okazji żeby się pożegnać wielkim meczem. Już od dawna poziom jego komentowania jest tragiczny i pomimo krytycznych ocen pchał się na kolejne mecze. Trzy lata temu by zakończył i zapamiętano by go jako bardzo dobrego komentatora z charakterystycznym głosem. Teraz zrobił z siebie pośmiewisko i nikt już nie pamięta jego najlepszych lat. Jak to się mówi "trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść..."
@Ravastin Całkowicie słuszna decyzja. Jeżeli tak bardzo chciał się pożegnać, to mógł profesjonalnie podejść do swojej pracy, a nie mylić Danię z Norwegią i wykorzystywać czas na mikrofonie do żenującej autopromocji. Pewnie go dupa boli, że na finale nie będzie miał okazji powiedzieć milionom ludzi, że mają kupować jego książkę xD. Nie jest mi go żal ani trochę.
Rozumiem wszystkie powyższe słowa krytyki Szpakowskiego, to prawda, że mocno się zasiedział i mógł skończyć wcześniej, chodzi o to, że jeszcze przed turniejem został wyznaczony do finału, a dyrektor tvp sport Marek Szkolnikowski w ostatnich tygodniach wielokrotnie mówił o sile danego słowa, podaniu ręki, szacunku do pracowników, a na koniec zmienia zdanie i traktuje Szpaka jak gówniarza, bo naczytał się krytycznych komentarzy. No po prostu nieładne zachowanie.
chodzi o to, że to miał być ostatni, pożegnalny mecz Szpakowskiego i zostało dane mu słowo, co podkreślał sam Szkolnikowski


@Ravastin: pierdu pierdu. Ja słyszę o jego odejściu przynajmniej od 6 lat i jakoś się to nie dzieje. Szpaku na siłę przedłuża swoją karierę. W ostatnich latach jest tak fatalny, że kompletnie zapomniałem jak dobrym był komentatorem w przeszłości. Zdziwiłem się, gdy pewnego razu trafiłem na jakiś archiwalny mecz z początku
@nukacolaquantum: nie zgodzę się, że zapamiętano by go jako bardzo dobrego komentatora. On poprostu nigdy nie był dobrym komentatorem. Jego błędy merytoryczne jak np. notoryczne mylenie piłkarzy miało miejsce jeszcze w latach 90tych! Rozumiesz, że gość od kilkudziesięciu lat słabo wykonuje swoją pracę za którą zarabia niemałe pieniądze? Za co ma mieć taryfę ulgową, za to, że miał jakieś znajomości/powiązania towarzyskie które spowodowały, że tyle w tej pracy wytrwał?
@Ravastin @apaczessi: i po tym powrocie miał swój top, przynajmniej ja go tak pamiętam z lat 2006-2010. Jego komentarz z eliminacji euro 2008 legendarny - przypomnij sobie dwumecz z Portugalią, znam na pamięć.

Bo finalnie żaden inny komentator nie ma podjazdu do Szpaka w jego topie.

No ale on ten top zatracił kilka lat temu, i czas na zmianę warty
. Finał to finał, nawet z komentarzem Szpaka byłby wyjątkowy, a jakby na koniec podziękował za kilkadziesiąt lat pracy i się pożegnał z widzami, to nawet by człowiek wybaczył te wcześniejsze wpadki i zapamiętałby go jako legendę, a teraz niepotrzebnie robi się niezdrowa sytuacja.


@Ravastin: @Oude_Geuze: @zaxcer: A gdyby Szpakowi przypomniał się mundial z '66?
@wrzeczysamej: Rafał Wolski? Jaja sobie robisz chyba. Facet strasznie sztucznie się drze, barwa głosu nie dorasta do pięt Szpakowi. Normalsom Wolski bardzo nie leży. Tacy niedzielni kibice, których znam, a oglądają Euro, jebią strasznie po Wolskim czy Węgrzynie. Nie są w stanie znieść tych tonów
Rozumiem wszystkie powyższe słowa krytyki Szpakowskiego, to prawda, że mocno się zasiedział i mógł skończyć wcześniej, chodzi o to, że jeszcze przed turniejem został wyznaczony do finału, a dyrektor tvp sport Marek Szkolnikowski w ostatnich tygodniach wielokrotnie mówił o sile danego słowa, podaniu ręki, szacunku do pracowników, a na koniec zmienia zdanie i traktuje Szpaka jak gówniarza, bo naczytał się krytycznych komentarzy. No po prostu nieładne zachowanie.


Nieładne zachowanie to jest takie
@wrzeczysamej: oczywiście, że ma, ale to już wina tvp, że nie potrafili znaleźć nowego człowieka tej skali, tylko bawili się w ściąganie z zewnątrz - to zawsze była ich siła, wykreowanie kogoś takiego. w TVP tylko Iwański ma głos, który mógłby teraz być zastępstwem Szpaka, ale jednocześnie... ma tylko głos.
to nawet by człowiek wybaczył te wcześniejsze wpadki i zapamiętałby go jako legendę


@Ravastin: co to za #!$%@?? Syndrom sztokholmski chyba się w tobie odezwał.

PS To nawet nie jest jeszcze potwierdzona informacja. Nie siej fermentu.
@wrzeczysamej: a jak nie słyszałeś narzekania na wolskiego, to chyba tylko w sieci słyszysz opinie. serio, naprawdę masa ludzi nie jest w stanie zdzierzyć komentarza z C+, to że jest bańka na Twitterze tego nie zmienia. Wolski drze się sztucznie okropnie, Borek łamie głos, top Szpak przerastał ich o kilkanaście klas na majku. Niestety, top Szpak odszedł dawno temu.