Wpis z mikrobloga

Szybkie pytanie do lekarzy z SORu. Co robicie jak pojawia się #!$%@? w wypadku świadek jehowy i jak to wygląda ze strony prawnej? W przypadku konieczności przetoczenia krwi, do momentu w którym nie straci przytomności po prostu stoi się i czeka, aż delikwent się wyloguje z naszej symulacji i w trakcie dzwoni się po śmieciarkę? To jeszcze akceptuje. Każdy ma prawo zejść ze sceny jak chce, ale co jak pojawia się dziecko, które musi być operowane, a rodzice nie wyrażają zgody. I tak pobiera się krew na krzyżówkę w razie zmiany zdania czy leci na przypale według życzenia mordercy?
#medycyna #prawo #swiadkowiejehowy #religia #pytaniedoeksperta
  • 9
@TrashRacoon: @semperfidelis: No nie ma szans, aby sąd przyklepał ratowanie życia bo sobie ktoś przytupał do łba że nie wolno. Gorzej natomiast z przyszłością takiej osoby w tego typu rodzinie i sekcie. Tam się wszystko może dziać w czasie przyszłym. Mogą wykluczyć taką osobę, wręcz świadomie doprowadzić ją do odebrania sobie życia. Jak ktoś jest na tyle jebnięty że nie chce ratunku dla bliskiej osoby bo religia itp. To można
@TrashRacoon: @Salomonthekrol: @semperfidelis: w latach '90 mój tata miał wypadek samochodowy. Wracał z pracy i na obwodnicy miasta wyjechało mu dziecko kilkuletnie na trójkołowym rowerku dziecięcym. Wyskoczyło zza nasypu i wjechało na jezdnię wprost pod koła samochodu- mój ojciec próbował się ratować ucieczką na przeciwny pas ale dzieciak wpadł na maskę i przeleciał przez dach samochodu, upadając na asfalt. Ojciec skończył na pniu drzewa. Okazało się, że dziecko uciekło
@pa_vu_lon: Nie wiem w jakim bantustanie nie wpisuje się przetoczenia do dokumentacji. Przetoczenie krwi to chyba jedna z najbardziej udokumentowanych procedur w szpitalu - na wielu szczeblach. Żeby przetoczyć jedną jednostkę sam muszę postawić 6 pieczątek. Do tego pielęgniarka, pracownicy działu krwiolecznictwa, itp. Nie ma szans, żeby ktokolwiek tego nie wpisał. Dorosłym, jeśli wyrazili jasny sprzeciw nie toczy się krwi. Nawet wtedy, gdy jest zagrożenie życia. Tak samo dorosły może odmówić