Wpis z mikrobloga

@qwewsik:

Napiszę Ci moje zdanie - pracowałem w kawiarniach, na sprzęcie wartym kilkanaście tysięcy złoty - w domu mam zwykły ekspres, jestem miłośnikiem kawy, ale nie freakiem co musi mieć codzienną kawę odmierzoną co do grama.

Wg mnie kawa powinna być zrobiona szybko i być dobra - dlatego polecam TYLKO ekspres automatyczny. Poód jest prosty - na manualu zanim dojdziesz do wprawy to mija, a 100 kaw zrobisz w 50-100dni przeciętnie
@Fridge_ nie przypominam sobie, abym kiedykolwiek wypił DOBRĄ kawę z ekspresu automatycznego. Kupiłem ekspres kolbowy i nie żałuję. Warto poświęcić 5 minut rutyny, aby przygotować dobrą kawę. Co do zmarnowania 100 kaw do wyczucia, to wystarczy prosta waga kuchenna i zamiast mielić na oko to trzymać się 9g/18g na porcję.
2-3 kawy można zmarnować na dopasowanie grubości mielenia do ziarna, ale to i tak za każdym razem się robi po kupnie nowej
@qwewsik: Ja wybierałem między delonghi i tym i facet, który mi to sprzedawał (a sprzedał mi już wiele różnego rodzaju sprzętów i zawsze było ok) mówił, że te ekspresy co podlinkowałeś mają problem przy spienianiu, że ciężko jest domyć taki kanalik, który doprowadza mleko i że często mieli reklamacje, że te kanaliki się zapychały, tak że trzeba było oddać spieniacz do sklepu na reklamacje