Wpis z mikrobloga

@lort_fzhut: odpuściłbym obecnie robienie OCA 8, natomiast pytanie czy jesteś w stanie zdać ocp 11?
No i pytanie w jakim momencie kariery jesteś, czy masz studia, doświadczenie itd. I co jest motywacją do zrobienia certa?
  • Odpowiedz
mało to kto ma i świadczy, że sporo z javy się wie


@iiipablo: mało kto to ma, bo do niczego to nie jest potrzebne.

Firmy nie szukają ludzi, którzy 'znają Javę', tylko takich, którzy potrafią w niej programować.
  • Odpowiedz
@fegwegw: jasne, ale bez dobrej znajomości języka można dużo rzeczy popsuć. Po drugie efektem ubocznym przygotowania się do certyfikatu jest przygotowanie się do wszelkiej maści pytań rekrutacyjnych z języka. Do tego może otworzyć pewne możliwości, to że zostaniemy zaproszeni w ogóle na rozmowę, lub też to, że łatwiej wynegocjujemy lepszą stawkę.

Z certyfikatami jest jak ze studiami, są sensowne i takie dla papierka.

Żeby nie było, sam mam ocp 11 i
  • Odpowiedz
lort_fzhut: to w takim razie warto, przynajmniej ja miałem podobną motywację. W zawód wszedłem po przebranżowieniu sie, bez studiów kierunkowych z informatyki. Sama nauka do certyfikatu dała mi to, że poznałem sporo mechanizmów jezyka, rekomendowanych sposobów stosowania różnych api, i jak pisałem wyżej, przygotowała też pod kątem pytań na rozmowy techniczne z zakresu javy. Papier mieć nie zaszkodzi, ocp 11 ma mało osób, bo też prosto nie jest go zrobić. Więc znający
  • Odpowiedz
Firmy nie szukają ludzi, którzy 'znają Javę', tylko takich, którzy potrafią w niej programować.


@fegwegw: Bym powiedział, tacy którzy umieją rozwiązywać problemy/zadania. Język to narzędzie i sprawdzą to, ale to drugoplanowa sprawa.
  • Odpowiedz