Wpis z mikrobloga

@lort_fzhut: odpuściłbym obecnie robienie OCA 8, natomiast pytanie czy jesteś w stanie zdać ocp 11?
No i pytanie w jakim momencie kariery jesteś, czy masz studia, doświadczenie itd. I co jest motywacją do zrobienia certa?
@fegwegw: jasne, ale bez dobrej znajomości języka można dużo rzeczy popsuć. Po drugie efektem ubocznym przygotowania się do certyfikatu jest przygotowanie się do wszelkiej maści pytań rekrutacyjnych z języka. Do tego może otworzyć pewne możliwości, to że zostaniemy zaproszeni w ogóle na rozmowę, lub też to, że łatwiej wynegocjujemy lepszą stawkę.

Z certyfikatami jest jak ze studiami, są sensowne i takie dla papierka.

Żeby nie było, sam mam ocp 11 i
lort_fzhut: to w takim razie warto, przynajmniej ja miałem podobną motywację. W zawód wszedłem po przebranżowieniu sie, bez studiów kierunkowych z informatyki. Sama nauka do certyfikatu dała mi to, że poznałem sporo mechanizmów jezyka, rekomendowanych sposobów stosowania różnych api, i jak pisałem wyżej, przygotowała też pod kątem pytań na rozmowy techniczne z zakresu javy. Papier mieć nie zaszkodzi, ocp 11 ma mało osób, bo też prosto nie jest go zrobić. Więc znający
Firmy nie szukają ludzi, którzy 'znają Javę', tylko takich, którzy potrafią w niej programować.


@fegwegw: Bym powiedział, tacy którzy umieją rozwiązywać problemy/zadania. Język to narzędzie i sprawdzą to, ale to drugoplanowa sprawa.