Wpis z mikrobloga

#wroclaw #jedzenie71 #grubaswpk

Czarna Cebula. Olszewskiego 23B, Biskupin. Kebab Gemuse. 19zł.

Kebab na wzór niemieckiego, z grillowanymi warzywami, ze świeżych składników, robiony przez kucharza z TV - taką opinię można wysnuć z opisów pewnego sprzedajnego i prawomocnie skazanego za kłamanie blogera. Jak już się domyślacie, ten opis to kłamstwo. A ja po wizycie tam czuję się oszukany. I przez takie wizyty zacząłem pisać o jedzeniu.

Lokal bardzo ukryty, w głębi osiedla, schowany za nieczynnym akademikiem, w starym kiosku ukrytym w zaułku, cały lokal ma może 9m2, w okolicy nie ma gdzie usiąść, oprzeć się, nawet kubła na śmieci klientów brak. Nie przeszkadza mi to, przyjeżdżam jeść, a nie podziwiać widoki. Przed mną jest tylko jeden klient, a mimo to czekałem ponad 20 minut na jedzenie. Obsługujący mnie ukrainiec nie nabił zamówienia na kasę fiskalną.

Bardzo dobra bułka. Chrupiąca na zewnątrz, mięciutka w środku. Nie spotkałem ani w Makro ani w żadnej sieciowej piekarni. Bardzo fajny sos (jogurtowo ziołowy), którym bułka jest smarowana przed nałożeniem zawartości, a nie jak u konkurencji - gdzie sos nakładany jako ostatni, zalewa i oblepia wszystkie składniki, żeby ukryć ich jakość.

I to by było na tyle z dobrych rzeczy. Grillowane warzywa? Nie było. Cukinia, marchew, papryka nie by grillowane, smakowały jak robione we frytkownicy. Były aż mdłe od wyciekającego z nich tłuszczu, którym były nasączone. Zresztą widać to jak przybliżycie zdjęcie. Turecki ser? Nie mogę powiedzieć ani słowa, bo było go tak mało. A to "mało" było pokryte i nasiąknięte tłuszczem który wyciekał z warzyw.

Nie było świeżego kurczaka, był kurczak twardy i suchy od zbyt długiego leżenia w misce na powietrzu. Co najśmieszniejsze, o 19.40 wisiał na grillu nowy, surowy kebab, a lokal zamykał się o 21 czy 22. Wnioskuje po tym, że sprzedawanie mięsa odgrzewanego w metalowej misce to stała praktyka, bo w 2h takiego wielkiego stosu mięsa nie dałoby rady upiec, a co dopiero sprzedać.

Ze świeżych warzyw była kapusta czerwona, sałata i ze dwa kawałki ogórka. Był nawet lekki posmak mięty. Soku z cytryny nie wyczulem. Może go nie dali, a może go dali tak mało że ubił go tłuszcz wyciekający z warzyw z frytkownicy.

To nie było udane doświadczenie.
Pobierz
źródło: comment_1625649700VzUtBjUCad5vWD2eoNjAQf.jpg
  • 66
@NaglyAtakGlazurnika: U mnie w okolicy na Pyszne.peel Da grasso miało 3 gwiazdki i ponad 1000 opinii z czego jak łatwo się domyślić większość negatywnych, w tym i jedna moja. Ot moje zdziwienie jak ich restauracja zniknęła na 2 dni i teraz jest ponownie, wszystkie dane dokładnie te same poza oceną. 5/5 20 opinii :)
Dobrze robisz Mirku, jedziesz z nimi
O co chodzi z tym prawomocnym skazaniem wpk?

@JohnnyGat: Majonezowy Potwór został skazany za kłamanie w recenzjach. https://m.facebook.com/wylowione/posts/843771026146610

motto bloga powinno do tego nawiązywać. Moja propozycja: Bierzemy do japy a nie w łąpę xD

@Prezydent_Polski: za bardzo się kojarzy z dupa, japa, #!$%@? #pdk

Czy czasem warzywa głęboko smażone w prawidłowy sposób nie byłyby niemalże beztłuszczowe? Jeśli są oblepione tłuszczem, to znaczy tylko tyle, że temperatura była zbyt niska, prawda?
@NaglyAtakGlazurnika w Warszawie jest taki kebab Adana. Mają dwie kokalizacje.
Robią rano sami mięcho, a jak kurczak najczęściej im się kończy koło 20 i kiedyś zapytałem czemu nie zrobią więcej to powiedzieli że nie bo im się nie sprzeda i nie chcą rano sprzedawać tego z wczoraj.
Uważam że mają tam najlepszego kebsa w stolicy bo sam właściciel #!$%@? na miejscu plus dwóch przybrudzonych. Spoko ekipa.
Sami przyprawiają i jest naprawdę smaczne,
@NaglyAtakGlazurnika: Jaki to jest niemiecki wzór kebaba? Mieszkam ponad 10 lat i 99% kebabowni to zwykle scinane mięso i surowa surówka w trójkątnej dociśniętej do granic możliwości przez opiekacz picie. Do tego 50% to tzw. "Drehspieß" bo nie mozna nazywac kebabem coś, co ma mniejszą niż unormowaną ilość mięsa.

Zdarzają się jakieś wyjątki z grillowanymi warzywami, typu Mustafa Gemüse Kebab na Kreuzbergu, gdzie ludzie stoją po 3 godziny w kolejce, ale
Pobierz
źródło: comment_1625730412ROxDOSEr3qsT1denWAnzrc.jpg