Wpis z mikrobloga

#wroclaw #jedzenie71 #grubaswpk

Czarna Cebula. Olszewskiego 23B, Biskupin. Kebab Gemuse. 19zł.

Kebab na wzór niemieckiego, z grillowanymi warzywami, ze świeżych składników, robiony przez kucharza z TV - taką opinię można wysnuć z opisów pewnego sprzedajnego i prawomocnie skazanego za kłamanie blogera. Jak już się domyślacie, ten opis to kłamstwo. A ja po wizycie tam czuję się oszukany. I przez takie wizyty zacząłem pisać o jedzeniu.

Lokal bardzo ukryty, w głębi osiedla, schowany za nieczynnym akademikiem, w starym kiosku ukrytym w zaułku, cały lokal ma może 9m2, w okolicy nie ma gdzie usiąść, oprzeć się, nawet kubła na śmieci klientów brak. Nie przeszkadza mi to, przyjeżdżam jeść, a nie podziwiać widoki. Przed mną jest tylko jeden klient, a mimo to czekałem ponad 20 minut na jedzenie. Obsługujący mnie ukrainiec nie nabił zamówienia na kasę fiskalną.

Bardzo dobra bułka. Chrupiąca na zewnątrz, mięciutka w środku. Nie spotkałem ani w Makro ani w żadnej sieciowej piekarni. Bardzo fajny sos (jogurtowo ziołowy), którym bułka jest smarowana przed nałożeniem zawartości, a nie jak u konkurencji - gdzie sos nakładany jako ostatni, zalewa i oblepia wszystkie składniki, żeby ukryć ich jakość.

I to by było na tyle z dobrych rzeczy. Grillowane warzywa? Nie było. Cukinia, marchew, papryka nie by grillowane, smakowały jak robione we frytkownicy. Były aż mdłe od wyciekającego z nich tłuszczu, którym były nasączone. Zresztą widać to jak przybliżycie zdjęcie. Turecki ser? Nie mogę powiedzieć ani słowa, bo było go tak mało. A to "mało" było pokryte i nasiąknięte tłuszczem który wyciekał z warzyw.

Nie było świeżego kurczaka, był kurczak twardy i suchy od zbyt długiego leżenia w misce na powietrzu. Co najśmieszniejsze, o 19.40 wisiał na grillu nowy, surowy kebab, a lokal zamykał się o 21 czy 22. Wnioskuje po tym, że sprzedawanie mięsa odgrzewanego w metalowej misce to stała praktyka, bo w 2h takiego wielkiego stosu mięsa nie dałoby rady upiec, a co dopiero sprzedać.

Ze świeżych warzyw była kapusta czerwona, sałata i ze dwa kawałki ogórka. Był nawet lekki posmak mięty. Soku z cytryny nie wyczulem. Może go nie dali, a może go dali tak mało że ubił go tłuszcz wyciekający z warzyw z frytkownicy.

To nie było udane doświadczenie.
NaglyAtakGlazurnika - #wroclaw #jedzenie71 #grubaswpk 

Czarna Cebula. Olszewskiego...

źródło: comment_1625649700VzUtBjUCad5vWD2eoNjAQf.jpg

Pobierz
  • 66
  • Odpowiedz
@ZmiksowanaFretka: pracownik nic nikomu nie daje, on tam sprzedaje rzeczy i jeżeli zapłaciłeś mniej bo pracownik się pomylił i jesteś tego całkiem świadomy to tak na prawdę jesteś złodziejem. Może być tak, że nie każdy to rozumie, ale tak się w naszym kraju wychowuje ludzi więc nic dziwnego.
  • Odpowiedz
@ZmiksowanaFretka: niee, on sprzedał za 21 zł zgodnie z cennikiem, to OP zapłacił 21 groszy. Oczywiście mogło być tak, że OP nie zauważył błędu kasjera i to nie byłaby jego wina, ale chyba za późno na takie gdybanie, jak już wrzucił foto, że był świadomy błędu kasjera to jednak inaczej stawia sprawę.
  • Odpowiedz
@kaarp: do ewidencji sprzedaży jest kasa fiskalna. ta transakcja nie została w mojej obecności na nią zaewidencjonowana. skoro nie było sprzedaży, to jest to prezent. a że stałem tam jeszcze ponad 20 minut czekając na jedzenie, to ukrainiec miał dużo czasu aby się zreflektować.

Tak byłem świadomy tego co zostało ściągnięte z mojej karty, więc grzecznie czekałem na prawdziwy paragon. Nie dostałem go. Skoro lecą w #!$%@? na podatkach i
  • Odpowiedz
@NaglyAtakGlazurnika: do ewidencji sprzedaży jest kasa fiskalna, ale do samej sprzedaży już nie. Sprzedaż to nic innego jak umowa, ty zobowiązujesz się zapłacić umówioną cenę (w tym przypadku cenę widoczną w cenniku), a sprzedawca dać ci kebab, który zamówiłeś. On wywiązał się z umowy, czyli dostarczył ci kebab, ty nie wywiązałeś się ze swojej części bo nie zapłaciłeś 21zł (oczywiście częściowo winny jest kasjer, który źle nabił). To, że właściciel
  • Odpowiedz
@NaglyAtakGlazurnika: powiem Ci ze wygladal spoko ale faktycznie z opisu Twojego ma prawo byc #!$%@?( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ale z drugiej strony z kebabami jest problem straszny - kebz tez jest strasznie nierowny.
Opiniami grubego nie ma co sie przejmowac i tak na koncu to Tobie ma smakowac.
A ta #!$%@? i byle jakosc mnie przeraza na rynku, ale ratujmy gastro…
Z drugiej strony caly czas
  • Odpowiedz
Z drugiej strony caly czas mysle nad zrobieniem czegos dobrego jedzeniowego we wrocku, moze w koncu sie zepne…

@keram-us: porwij jakiegoś miłego pana z turcji czy bułgarii i trzymaj go w piwnicy aż nauczy cię robić dobry kebab w ramach okupu. jak nie będzie chciał współpracować to puść mu mode na sukces albo polskie regge.

W skrócie on oszukuje, a ty kradniesz.

@kaarp: on oszukał, ja ukradłem, a gruby naściemniał że
  • Odpowiedz
@NaglyAtakGlazurnika
@Iudex jakbyście coś mieli robić to weźcie @Czesiowcy czy @mroz3 w kooperacji bo też potrafią dobrze ocenić jedzenie.

Generalnie nie ma dobrych blogów o żarciu bo te ludki chcą nabijać na tym hajs po prostu. Nie interesuje ich jakość tylko to jak kto im łapę posmarował.

Już prędzej wierzę YouTuberom z poza Wrocławia którzy widać że we Wrocławiu są na chwilę i parzą na to tylko dlatego
  • Odpowiedz
@NaglyAtakGlazurnika: byłem w niedzielę, na pół godziny przed zamknięciem. Wziąłem sobie w tortilli. Babka grzała już całość w folii aluminiowej, bo chyba wyczyściła już grill i nie chciało jej się brudzić. Mięso tak doprawione, że miałem pewne podejrzenia co do świeżości. Na szczęście nic się z żołądkiem nie działo. Ten kebab grillowany w folii poskutkował przywarciem folii do placka, przez co od połowy jadłem już zimne, bo na zdzieranie folii
  • Odpowiedz
@NaglyAtakGlazurnika: ja #!$%@? 19 PLN za kebsa xD
Oryginalny Mustafa Gemüse kosztuje chyba mniej xD
Jak to możliwe że w polszy, kraju gówno kebaba jest to tak popularne danie mimo cen absolutnie z dupy, średniej jakości i ukraińskiej obsługi która nie panimaju i myli sosy to ja nie wiem.
W DE za 6 euro ma się kebsa z plackiem normalnie wyrabianym i pieczonym na naszych oczach, z #!$%@? dobrym mięsem
Qiudo - @NaglyAtakGlazurnika: ja #!$%@? 19 PLN za kebsa xD
Oryginalny Mustafa Gemüse...

źródło: comment_1625659255MZX7pAcCyfcwp4hHh1iSI0.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Qiudo: Ale to przecież wszędzie we Wrocku tak jest, nie zjesz nic za mniej niż 20zł, chyba, ze w barze mlecznym xD
Jakieś hot-dogi, burgery, jakiekolwiek żarcie z budki ulicznej jest kraftowe, nie da się nic wszamać za dyszke.
To co wrzuciłeś to chyba stare ceny, znalazłem nową grafikę to jest 3,90 EUR w jednym z popularniejszych miejsc w Berlinie.

Najgorzej, że nawet ilość czy jakość nie idzie z tymi
  • Odpowiedz