Wpis z mikrobloga

Ciekawą historię znalazłem na reddicie. O przedsiębiorczym 16-latku, który dzięki swojej zaradności i wyczuciu rynku w krótkim czasie zarobił 100k $. Na czym polegał jego genialny plan, pewnie zapytacie. Już wyjaśniam:

1) Poczekaj, aż wyjdą nowe konsole i natychmiast wykup wszystkie, jakie tylko znajdziesz.
2) Bądź zwycięzcą i nie daj sobie ukraść marzeń.
3) Poczekaj na odpowiedni moment, żeby wstrzelić się w rynek (pandemia, ludzie siedzą w domach, brakuje konsol).
4) Zacznij sprzedawać swoje konsole po cenie wyższej, niż kupiłeś.
5) Łącznie sprzedaj konsole za kwotę 1,7 mln $, z czego masz 0,1mln $ czystego zysku.

Proste, co? Gratulujemy młodemu przedsiębiorcy, inni powinni brać z niego przykład.

Ach wybaczcie, zapomniałem o punkcie 0)


#usa #konsole #przedsiebiorczosc #ciekawostki #gry
lewoprawo - Ciekawą historię znalazłem na reddicie. O przedsiębiorczym 16-latku, któr...

źródło: comment_1625559218POKzfzzVexsdzSrYndBTYx.jpg

Pobierz
  • 58
  • Odpowiedz
@kinesin1000: Może złodziej to za duże słowo. Raczej taki pośrednik, o którego nikt nie prosił, nikt nie potrzebuje i zamiast ułatwiać dystrybucję, to jeszcze ją utrudnia. Jak taki stadionowy "konik" sprzedający droższe bilety przed meczem.
  • Odpowiedz
@lewoprawo: Wątpię żeby to było częste mieć 1,6mln$ w jego wieku z samych odłożonych na kupkę "do inwestycji" która stanowi pewnie jakoś z 10% generalnych oszczędności.
Sam jakbym miał tyle, to przez te lata widziałem wiele okazji na giełdzie, z których wyciągnąłbym może nawet i 800% łącznie, jeżeli bym w nie zainwestował i jeżeli inwestycja 1,6mln$ nie spowodowałaby gigantycznego zachwiania ceny tych aukcji, ale pewnie też nie wrzucałbym wszystkiego na
  • Odpowiedz