Wpis z mikrobloga

Ciekawą historię znalazłem na reddicie. O przedsiębiorczym 16-latku, który dzięki swojej zaradności i wyczuciu rynku w krótkim czasie zarobił 100k $. Na czym polegał jego genialny plan, pewnie zapytacie. Już wyjaśniam:

1) Poczekaj, aż wyjdą nowe konsole i natychmiast wykup wszystkie, jakie tylko znajdziesz.
2) Bądź zwycięzcą i nie daj sobie ukraść marzeń.
3) Poczekaj na odpowiedni moment, żeby wstrzelić się w rynek (pandemia, ludzie siedzą w domach, brakuje konsol).
4) Zacznij sprzedawać swoje konsole po cenie wyższej, niż kupiłeś.
5) Łącznie sprzedaj konsole za kwotę 1,7 mln $, z czego masz 0,1mln $ czystego zysku.

Proste, co? Gratulujemy młodemu przedsiębiorcy, inni powinni brać z niego przykład.

Ach wybaczcie, zapomniałem o punkcie 0)


#usa #konsole #przedsiebiorczosc #ciekawostki #gry
lewoprawo - Ciekawą historię znalazłem na reddicie. O przedsiębiorczym 16-latku, któr...

źródło: comment_1625559218POKzfzzVexsdzSrYndBTYx.jpg

Pobierz
  • 58
  • Odpowiedz
@lewoprawo: W sumie to ta historia (ach te amerykańskie "story" o młodych milionerach) się tak do końca nie trzyma kupy.

6% które zarobił (i obarczył dużym ryzykiem), to w sumie niewiele w porównaniu z typowymi marżami handlowymi gdzie bez żadnego czekania i ryzykowania sklepy kupując hurtowo towar i sprzedając detalicznie mają po 25% (w internecie mniej, ale nadal więcej niż 6% w takim segmencie produktów).
  • Odpowiedz
@lewoprawo: nie trzeba punktu 0 , ja np skupowalem google VR jak oculus CV1 i HTC mialy premiere, sprzedawalem po 5k a kupowalem po 3,5 max - w dodatku tyle co sie pobawilem to moje;), zainwestowane mialem 12-15k, sprzdawalem na bieżąco i jak tylko poszlo to kupowalem kolejne, wszystko z odbiorem osobistym wiec tax free ;)
  • Odpowiedz
@Shatter: ludzie w PL zamowili tez ze strony producenta po 2999 chyba wtedy CV1 był juz nie pamietam dokladnie, i rekordowa sztuka bcm poszla za ponad 7k wtedy, ja pierwsza kupilem za 4k chyba a poszla mi za 6 ponad
boom trwał chyba pol roku "stracilem" tylko na ostatniej sztuce gdzie kupilem za 2800, proponowali mi 3500 ale nie odpuscilem i koniec koncow sprzedalem za 3k, ale zalegała 3 miesiace,
  • Odpowiedz
@idk_nvm: z wiki: Wersja konsumencka urządzenia, Oculus Rift CV1, miała premierę 28 marca 2016 roku

no i wtedy jakos kupowalem (miedzy kwietniem a lipcem a moze nawet dalej) od scalperow za granica i sprzedawalem w PL, no i cel nie był zarobkowy, tylko chcialem sie pobawic i sprzedac bez straty, tak samo karte graficzną/procesor itp, jesli kupisz na premierze to chwile mozesz sie pobawic i sprzedac bez strat
  • Odpowiedz