Wpis z mikrobloga

#perfumyptasznika #perfumy 84 / 50

Paco Rabanne Pure XS Night (2019)

Ktoś o dziś recenzowanym zapachu powie: „ej, ale to przecież ulep” i będzie miał rację. Pure XS Night to bowiem bardzo słodkie, karmelowe perfumy, ale wydaje mi się, że, są zrobione z ciekawym pomysłem i na pewno stoją pół półki wyżej od wszystkich propozycji z całej linii Stronger with you od Armaniego. Warto dać im szansę choćby kosztem zwykłej wersji Pure XS.

Spodobał mi się jeden z komentarzy na Fragrantice. Ktoś napisał coś w stylu, że zapach ma wspólne DNA ze Stronger with you Intensely i wydaje się jego starszym bratem, a także jest podobne do Ultra Male od Gaultiera i gdyby do UM dodać karmel to rezultatem byłoby właśnie pachnidło od Paco Rabanne’a. Plusem, jak to u Paco Rabanne’a, są parametry. Jest głośno, krzykliwie, syntetycznie i z dużą trwałością.

W otwarciu mamy żeń-szeń i imbir, jest więc przyprawowo. Żeń-szeń znam tylko z reklam suplementów i herbatek dla starych ludzi, więc trudno powiedzieć mi coś więcej o tym, co kryje się za jego aromatem. Imbir znam jednak aż za dobrze i to jego akord wita nas na samym początku, ale od razu w dosyć słodkim towarzystwie, przez co całość przypomina trochę imbirowy syrop. O ile pamiętam mój pierwszy kontakt z tym zapachem, to wówczas odnotowałem, że to niewyobrażalnie słodkie, karmelowo-ulepowe cukierki, które mogą jedynie męczyć i nużyć, ale po czasie odbiór PXSN mocno się zmienił. Nie są aż tak słodkie, jak je zapamiętałem, choć nadal dominuje w nich słodycz, ale nie czerpiąca wyłącznie z karmelu, ale też cynamonowo-kakaowo-waniliowa. Niestety w kompozycji nie da się uchwycić wyraźnej mirry – albo się da, ale trzeba do tego mieć a) wytrenowany b) wypoczęty nos. A szkoda, bo gdyby żywiczno-kadzidlany akord wieńczył całość w zdecydowany sposób, na pewno ocena powędrowałaby trochę wyżej.

Nie mówię, że ta kompozycja to jest coś rewelacyjnego – bo nie jest. Jeśli jednak linia Stronger with you (w tym Intesely pachnące plastikiem zanurzonym w karmelu) czy Ultra Male są traktowane poważnie, to Pure XS Night tym bardziej zasługuje na taki odbiór. Są zdecydowanie nie dla każdego (bo na przykład ja bym ich nie kupił), ale zdecydowanie nie tak słabe, żeby nawet ich nie spróbować.

Ocena zapachu: 5,5 / 10
Trwałość: 8 / 10
Projekcja: 8 / 10

[Cena]( https://perfumehub.pl/paco-rabanne-pure-xs-night-woda-perfumowana-dla-mezczyzn) 190 zł / 100 ml testera
[Fragrantica]( https://www.fragrantica.pl/perfumy/Paco-Rabanne/Pure-XS-Night-53453.html)
Parfumo
ptasznik1000 - #perfumyptasznika #perfumy 84 / 50 

Paco Rabanne Pure XS Night (201...

źródło: comment_1625557326hts5p7tCsBUgsQgRdwLddn.jpg

Pobierz
  • 1
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@ptasznik1000: Te perfumy nie pachną praktycznie niczym poza słodyczą i są takie nudne trochę. UM jednak imo sporo lepszy, ale będę musiał podejść do XS jeszcze raz ale jak będzie zimno.