Wpis z mikrobloga

Przeglądam już n-ty raz ptaki Polski*, ale nie potrafię zidentyfikować. Może ktoś bardziej ogarnięty podpowie...

Co to za delikwent na zdjęciach? Zdjęcia nie oddają dobrze koloru piór ogona - jest intensywnie rdzawo-brązowy, szczególnie podczas lotu.
Na moje oko najbardziej pasuje samiczka kopciuszka zwyczajnego, ale drugi z pary jest tak samo ubarwiony (nie jak samce na zdjęciach).

Niestety nie mam nic z lepszym obiektywem, a ostrość prawego zdjęcia nietrafiona :|

* - Istnieje coś lepszego do identyfikacji wizualnej w sieci? BirdNET jestem świadomy, ale ciężko wyłapać ich śpiew z tła.

#ptaki #ornitologia #przyroda #zwierzeta
Pobierz gzkk - Przeglądam już n-ty raz ptaki Polski*, ale nie potrafię zidentyfikować. Może k...
źródło: comment_1625512009puVjuSCWFKSJo64d7IY5Kb.jpg
  • 2
@gzkk: Do identyfikacji wizualnej to najlepszy jest przewodnik Collinsa można w wersji mobilnej. W internecie jak się uczyłem rozpoznawać ptaki to często korzystałem z tej strony: ptaki.info
Tam jest po lewej taka bardo pomocna zakładka Wanted/
I tak to kopciuszki. Możliwe, że samiec kopciuszka jest jeszcze młody (wykluty w zeszłym roku) i stąd wygląd przypominający samicę lub wręcz przeciwnie, bo na starość samce też trochę bledną.