Wpis z mikrobloga

@Cierniostwor: Najpierw wywiązanie się z umów, a 500 plus powinien być zlikwidowany, jak kogoś nie stać na dziecko, to niech go nie robi.


@Carlit0: Dzieci i tak mamy o wiele, wiele za mało. Utrzymanie stabilnej populacji to 2,1 a my mamy coś ok 1,5 dziecka na kobietę.
Trzeba to jakoś naprawić, a takim sposobem na pewno nie jest przewalanie kolejnych miliardów na emerytów którzy w PRL odkładali do ZUS 3$
Dzięki nim ty możesz odkładać $333 - na tym polegają ubezpieczenia społeczne.


@Carlit0: Jestem za tym żeby młodzi utrzymywali starych którzy nie mogą pracować. Ale nie może być tak że 40% budżetu idzie na utrzymanie ludzi którzy spokojnie mogą jeszcze pracować, nie takie powinny być priorytety państwa po prostu.

Jakoś ten twój socjal nie działa:

https://natemat.pl/336903,co-z-500-plus-nie-dziala-dane-gus-ws-glownego-zalozenia-programu-pis


@Carlit0: Ok to przenieśmy tą kasę na coś co ma szanse zadziałać:
-lepsze przedszkola
Prosilbym chociaż jeden argument za tym ze kobiety powinny przechodzić wcześniej na emeryturę


@Equalizer: wczoraj dyskutowałem o tym z dwiema paniami z mojej rodziny, uznały że wiek emerytalny dla kobiet należy się niższy bo rodzą dzieci i muszą opiekować się domem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
wczoraj dyskutowałem o tym z dwiema paniami z mojej rodziny, uznały że wiek emerytalny dla kobiet należy się niższy bo rodzą dzieci i muszą opiekować się domem ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Wormditt: no argument z dupy. Po pierwsze wczesniejsza emerytura dotyczy wszystkich pań, a nie tylko tych ktore rodza dzieci i zajmuja się domem. Po drugie taki sam argument możnaby podać w odwrotnej sytuacji gdyby to panowie
wczoraj dyskutowałem o tym z dwiema paniami z mojej rodziny, uznały że wiek emerytalny dla kobiet należy się niższy bo rodzą dzieci i muszą opiekować się domem ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Wormditt: Sensowny argument, zwłaszcza że wcześniejszą emeryturę mają również kobiety które żadnego dziecka nie urodziły xD
@Equalizer: no a z tą opieką domem, to argument brzmiał tak, że facet po robocie przychodzi i nic nie robi, a kobieta musi sprzątać, prać, gotować itd. Oczywiście nikomu nie przyszło do głowy, że istnieją faceci, którzy pracują, a potem sami opiekują się swoim domem i wykonują te "kobiece" czynności. To jest beton z którym nie da się dyskutować na logiczne argumenty.
@Wormditt: prawda jest taka ze nikt chętnie nie rezygnuje ze swoich przywilejów nawet wbrew poglądom ktore wyznaje. W rozmowach z moimi kolezankami ktore maja w wiekszosci poglady lewicowe/feministyczne (bez ekstremow) ktore sa oczywiscie za nowoczesnym modelem rodziny (partnerstwo, podzial obowiazkow) wczesniejsza emerytura jakos specjalnie ich nie boli i im nie przeszkadza. Moze i zrownanie tego byloby dla nich ok, ale walczyc o to specjalnie nie będą. Taka prawda.
@Carlit0: Pracuję, nie podpisywałem żadnej umowy, Ty raczej też nie. To raz.

Dwa -- żyjemy coraz dłużej w coraz lepszym zdrowiu. Trzy - nie stać Nas na utrzymywanie tak młodych emerytów, którzy mają jeszcze siły do pracy (no może chęci nieco mniej, ale tym nie powinno się przejmować).