Wpis z mikrobloga

@Cierniostwor: Ja szanuję za decyzję, ale nie szanuję za wykonanie. Tusk podjął decyzję o podwyższeniu wieku, ale później chciał to ostatecznie sprytnie zrzucić na przyszłe rządy. Ktoś pamięta kiedy ostatecznie pierwsi polacy mieliby przechodzić na emeryturę w wieku 67 lat? Podpowiem, mężczyźni w 2020, a kobiety w… 2040 xD
  • Odpowiedz
@Cierniostwor: Z gospodarczego punktu widzenia rozumiem i popieram. Natomiast ja nie wierzę w żadną emeryturę z ZUS więc jestem za jak najwcześniejszym wiekiem emerytalnym bo to i tak jebnie. Potrzeba całej reformy składającej się z wielu zmian. Samo podniesienie wieku nic nie da więc jestem przeciwko.
  • Odpowiedz
@Cierniostwor: dopoki nie wyrownaja wieku emerytalnego policji, wojsku, gornika sedzia i prokuratora. Nie zlikwiduja krus. To ja sie nie zgadzam na podwyższanie wieku emerytalnego. #!$%@?, nie bede zasuwal do smierci zeby 45 letni emeryt sobie na rybki jezdzil.
  • Odpowiedz
@Cierniostwor: szanowałbym go gdyby wprowadził dochodowy liniowy, tak jak obiecał. Co mi po podwyzszonym wieku emerytalnym?


@xstempolx: Mniejsze wydatki państwa na emerytów to mniejsza inflacja(za PO mieliśmy nawet deflacje), nierosnące opodatkowanie pracy, więcej pieniędzy na infrastrukturę. Teraz budżet wydaje 30% swoich dochodów na emerytów, nic dziwnego że na wszystko inne kasy brakuje.
  • Odpowiedz
@Bounty: Ale oni to dostaja :D Ty za to placisz - oni dostaja. Takze z ich perspektywy ( tzn beneficjenta ) jest wszystko na malinowo, z strony osoby ktora beneficjentem nie jest to juz fajnie nie wyglada.
  • Odpowiedz
@Cierniostwor: 2 lata temu wszyscy bronili konstytucji, ale jak Tusk łamie umowę to już można.


@Vakabayaschi: Ten argument przypomina gadanie szlacheckie w I RP „nie można wprowadzić stałych podatków na wojsko bo król taki a taki 200 lat temu dał nam przywilej!!!” Sytuacja się zmieniła i żeby kraj się nie zawalił trzeba pracować dłużej, od wszystko.
  • Odpowiedz
Ludzie zaczynali pracę i odkładać składki z umową, że jak osiągną 65 lat to dostaną emeryturę. I tak ma być! A nie, że sobie przyjdzie ryży wuj i powie, no sorry popracujcie jeszcze x lat dłużej.


@Carlit0: POV szlachcic w XVIII wieku: "A Ludwik Węgierki dał nam przywilej koszycki że maksymalny podatek to 2 grosze za łana, nieważne że państwo umiera, umów trzeba dotrzymywać!!"
Ta umowa społeczna jest tak: młodzi
  • Odpowiedz
  • 0
Kto szanuje Tuska za podniesienie wieku emerytalnego daje plusa, populiści dupa cicho

#tusk #emerytura #neuropa #4konserwy #polityka

@Cierniostwor Potrzebna i odważna decyzja. Do tegoż rozsądnie rozłożona w czasie. Zabrakło tylko odpowiedniej komunikacji ze społeczeństwem. Z resztą widać, że kiedyś nie bano się podejmować niepopularnych decyzji.
  • Odpowiedz
@Cierniostwor: Zlikwidować socjal, 500 plusy, 300 plusy...


@Carlit0: Podsumowując: zabrać młodym rodzicom którzy pracują/ wychowują dzieci które są przyszłością państwa po to żeby nic nie robiącym emerytom dać więcej kasy? Świetny plan
Na pewno zabranie dodatków do dzieci zwiększy dzietność.
  • Odpowiedz