Wpis z mikrobloga

Honda crf 1000, ktm 1190 czy ktm 690 enduro r, co byście kupili do 40k?
Za tę kasę idzie kupić każdy z nich. Motocykl będzie mi służył do przejażdżek weekendowych i wypadów nad morze/ w góry co jakiś czas, myślę najbardziej o afryce, ale nie mam pojęcia z jakimi kosztami to się je jeśli chodzi o roczne utrzymanie (pomijam autocasco).
KTM 690 z kolei jest dużo lżejszy i bardziej zabawowy, ale brak owiewek - jak tym jechać w trasę?
#motocykle #honda #ktm
  • 10
  • Odpowiedz
KTM 690 z kolei jest dużo lżejszy i bardziej zabawowy, ale brak owiewek - jak tym jechać w trasę?


@acalpoeineiseicyz: Normalnie wsiadasz i jedziesz. Przynajmniej przy 140km/h stwierdzasz że jest naprawdę szybko i nie jedziesz szybciej.
Tym bardziej jak chcesz pojeździć po górach rozumiem połoniny potoki i szlaki zrywki drewna.
Pytanie brzmi po jakim DOKŁADNIE terenie droagach chcesz jeździć i w ilu procentach.
  • Odpowiedz
@acalpoeineiseicyz: jeśli chcesz motocykl do turystyki to chyba mimo wszystko Africa Twin. Może nie będzie „ready to race” jak KTM ale nie sądzę by zaskoczyła Cię na trasie niespodziewaną awarią. Do tego jest stosunkowo kompaktowa jak na 1000 i całkiem fajna w lekkim terenie. Szukałbym wersji Adventure Sports.
  • Odpowiedz
@Taboo: sam. Strzelam, że 90% asfaltu i 10% bardzo lekki off.
No mi się wydaje, ze nie ma wyboru. Tracera 900 nie chcę, triumph za duża zagadka. Chce duże i wygodne moto, już testowałem tracera 7 i versys 650 i to nie dla mnie.
  • Odpowiedz
@acalpoeineiseicyz: Za te pieniądze można dopaść praktycznie nową Tenere 700 tyle, że to bardziej off. Tracery to średniodystansówki. Zostają F800GS Adventure. Rozumiem, że kategorię 1200 odrzucasz? 1200 będą niestety znacznie cięższe.
  • Odpowiedz
@acalpoeineiseicyz: Żaden z wymienionych ani potencjalnie niewymienionych w wątku moto nie ma żadnych zdolności terenowych bo te są zawsze funkcją kierownika.
Możesz kupić dowolnego UJM i skala trudności terenowych z jakimi sobie dasz radę będzie taka sama choć najwięcej szans poza asfaltem masz na 690, kolega ma i bardzo chwali także w aspektach turystycznych (a co nieco skilla ma bo przy stłuczce z autem wykonał salto i ustał na nogach :-)
  • Odpowiedz