Wpis z mikrobloga

MONITOROWANIE OCIEPLENIA KLIMATU W POLSCE

W tabeli prezentowane są maksymalne temperatury dobowe oraz ich odchylenia od średniej miesięcznej temperatury maksymalnej z okresu 1951-2000.

Tag do obserwowania lub czarnolistowania: #monitorujemyocieplenie
Dzięki wszystkim za obserwowanie tagu i plusowanie! wpisów :)

Pełna tabela: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1PnUWxsl25BHUf28TJNeUWVotkHcbD0qDIGjN8Hyx6JU/edit

Plusujący pierwszy komentarz będą wołani do następnego wpisu.

Dane pochodzą ze strony danepubliczne.imgw.pl i meteomodel.pl

Grafikę koniecznie otwierajcie w nowym oknie!

#klimat #pogoda #globalneocieplenie #zmianyklimatu #meteorologia #nauka #statystyka
Pobierz
źródło: comment_1625318092PJKxhKrUDYTrSxSABqVxqs.jpg
  • 7
@enden89: Wszystko na ten moment wskazuje, że pogodę w tym roku dosłownie popierd***ło :D Mamy od początku roku co chwila przeplatające się krótkie okresy ekstremalnie ciepłe, a następnie dość mocno zimne (oprócz czerwca, który cały był bardzo ciepły), ogółem jednak, w skali całego roku, widać bardzo wyraźne odchylenie na plus (na ten moment prawie 1 stopień ponad średnią wieloletnią). Wszystko to jest oczywiście stanem jakiego spodziewamy się po globalnym ociepleniu, a
@enden89 Nie jestem specjalistą, ale mogę na pewno powiedzieć tyle, w Polsce będą problemy z wodą i problemy energetyczne, rząd olewa te kwestie kompletnie i to się zemści. Większa susza i w niektórych miejscach Polski braknie wody w kranach (już były takie przypadki). Mamy trzy razy mniejsze zasoby wody pitnej niż średnia europejska, to jest wartość porównywalna z Egiptem... Co do energetyki, to już się zdarzały ograniczenia dostaw prądu dla dużych firm
@Matt_888: Dzięki za komentarz. W sumie to wszędzie piszą podobnie XD Od siebie dodam, że bardzo przykładam się do segregowania śmieci i nawet matkę przekonałem do tego po 60. latach ;-)