Wpis z mikrobloga

Muraski, Murabelki - udało się komuś z was rzucić palenie razem z Desmoxanem? Jeśli tak, to w którym dniu kuracji odstawialiście na dobre fajki? Ja jestem po drugiej tabletce i jeszcze zajarałem, chociaż czuć coś tam faktycznie że już nie bardzo się chce. Mam nadzieję że trochę samodyscypliny pomoże z tym również, w sumie nie palę tak horrendalnie długo bo ok 5 lat, ale doszło już do paczki dziennie i postanowiłem rzucić to i wrócić do rowerka w te ciepłe dni (a co to za jeżdżenie jak się jara) ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#palenie #papierosy #szlugi #zdrowie #desmoxan #pytanie #polska #kiciochpyta
  • 4
@Nitrokukla: rzucałem z tabexem (czyli to samo), jakoś 2 albo 3 dnia kuracji jak paczka się skończyła około 10:40 to powiedziałem dość.
Dam ci radę, zamiast katowania się myślą o samodyscyplinie, byciu twardzielem, rozpisz listę plusów dodatnich i ujemnych palenia i się tego trzymaj. Jak najdzie ochota, to przypominasz sobie, dlaczego chcesz się wyleczyć. Odstawienie alkoholu też pomaga, dla mnie piwerko bez papieroska nie istniało.
@motorade: W moim przypadku całe szczęście jest bardzo mało alkoholu od lat, tak więc tutaj się nie przejmuję sytuacją że piwko lubi dym :) Co do samodyscypliny chodzi o pilnowanie się przy pewnych nawykowych sytuacjach, wiesz o co chodzi -czasem bywa tak że bezwiednie sięgasz po fajka i orientujesz się że palisz po zapaleniu.

A powiedz jak było u Ciebie z wagą po rzuceniu, wzrosła czy została na starym poziomie?
@Nitrokukla: ja piłem piwko tylko w weekendy, z umiarem ofc ale to był nawyk. Obecnie jestem abstynentem.
Z nawykami mi się udało bo wtedy się zaczynał twardy lockdown i część przyzwyczajeń z życia biurowego odpadło. Nie miałem nigdy takiego "psa pawłowa", żeby nieświadomie odpalać szluga.
Waga poszła w górę, oj poszła. Czego nie przepalałem, to przejadałem i od 2 miesięcy próbuję coś z tym działać.