Wpis z mikrobloga

Mam takie pytanko

Mój kot zapolował na takiego oto ptaszora. Chciał mi przynieść do domu swoją zdobycz ale został zaatakowany przez gang innych ptaków i wypuścił ofiarę w drzwiach.
Wyniosłem tego ptaszka z myślą, że zaraz odleci ale widocznie ma uszkodzone skrzydła bo nie może od kilku godzin odlecieć.
Dałem wodę, kaszę i zastanawiam się co dalej czy zawieźć gdzieś do weta, czy go tak zostawić i może sam się pozbiera?
Nie widać ran, nuszki całe więc pewnie coś ze skrzydełkiem bo utrzymuje się jeszcze przy życiu i cieszy się jak go głaszczę xD

#koty #ornitologia #weterynaria #ptaki #kiciochpyta
Bitszkopt - Mam takie pytanko

Mój kot zapolował na takiego oto ptaszora. Chciał mi...

źródło: comment_1625231814d0SO0pV1GIesDvmYxY52jP.jpg

Pobierz
  • 52
  • Odpowiedz
@Bitszkopt: ale wkurzony ptaszek, nawet jak sie go głaska ()

Ale czy powinieneś głaskać, jak mówisz, że rodzinka może być blisko? Może odstraszasz? Może lepiej zostawić na dłuższy czas, obserwować z daleka? ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Ale nie no, wołaj, jak się rozwinie, kolego. ()
  • Odpowiedz
@unluckysoap: Nagrałem króciutki gif, i tak miał ze mną kontakt jak go przenosiłem gołymi rękami ale nie niepokoję i obserwuję z daleka. Rodzinka lata ale nie wiem czy się interesują, gniazda nie znalazłem więc nie mogę podrzucić :/
  • Odpowiedz
@Bitszkopt:
1 nie cieszy się, tylko jest przerażony i skrajnie wyczerpany. rozkminia, że zaraz straci życie z rąk drapieżnika
2 pilnuj kota, nie wypuszczaj go samopas (tak twierdzą opracowania naukowe i logika przedstawiana przez wykopków wcześniej)
3 jeśli ptak miał kontakt ze śliną Twojego sierściuszka i jest zraniony zębami/pazurami, to bakterie ze śliny spowodują śmierć ptaka - bez antybiotyków i weta nie przeżyje
4 rzucenie ptaka kotom na pożarcie nie
  • Odpowiedz