Wpis z mikrobloga

@Silvervend: tego się obawiałem patrząc na ceny najmu, szukałem ogólnie o kosztach życia ale co strona to inne dane więc ciężko oszacować. czyli pewnie dopiero koło 4k euro brutto zaczyna się spokojne życie?
@hsossd ja tu jestem od niedawna, w okolicy Eindhoven, ale jak patrzę po cenach najmu to tak z 1200 za samą chatę wychodzi + rachunki, meble, auto, etc. Jak nie dzielisz tego z kimś, to i 4k brutto może być mało.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@hsossd: około 1k€ musisz liczyć za mieszkanie, około 120€ miesięcznie obowiązkowe ubezpieczenie, nie szukaj w Utrechcie tylko w okolicznych wioskach oraz miasteczkach, weź pod uwagę że dojazd 30-40km w jedną strony nie przekracza pół godziny
@Silvervend: stoję na tym, że rzuciłem pracę w międzynarodowym korpo w polsce i jestem aktualnie bezrobotny xD szukam po prostu czegoś ciekawego gdziekolwiek, ale nie chcę iść na jakieś zaniżone stawki z życiem od 1 do 1, tylko sobie normalnie gdzieś mieszkać i żyć. gość się wydawał uczciwy bo powiedział, że stawki są od 2900 do 4500 euro brutto na tym stanowisku, ale ile w tym prawdy to grom wie, moje
@hsossd też zależy jak żyjesz, ale jak możesz sobie pozwolić na spróbowanie, to bym poszedł w to, dla samej przygody.

Tylko tak jak mówię, musisz liczyć się z tym, że chata to 1000+, casting na najemcę, meble musisz mieć swoje, a możliwe, że w domu będziesz miał gołe ściany i remont będzie na Twój koszt. Ewentualnie pokoju szukaj. W lepszym domu z dobrymi współlokatorami to nawet atrakcja. ¯\(ツ)