Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Hej Mirki i Mirabelki

W tym miesiącu idziemy z różową na 2 śluby.
Moja różowa uważa, że jestem sknerą bo chce dać za mało do koperty na wesele. Opis sytuacji poniżej.

Ślub nr 1:
Różowa jest świadkową, chce aby w kopercie było 1000 zł, ona dołoży większą cześć bo to jej kuzynka.
Wesele ma być 1 dniowe, w ogrodzie przy domu. Dla mnie to bardziej przyjęcie, ale kwestia gustu. Szanuje za inicjatywę, lepsze to niż te sale weselne.
Zasugerowałem, że dam 200 zł bo to jednak nie jest sala weselna na której "talerzyk" kosztuje więcej.
Argumenty: Wesele jest 1 dniowe w ogrodzie, jedzenie z cateringu, i 3 osoby z obsługi na 70 ludzi xd na inne wesela w normlanych warunkach zazwyczaj dajemy około 600-700 PLN. Zależnie od tego czy są poprawiny, nocleg etc.

Ślub nr 2:
Wesele 1 dniowe na wsi przy Białorusi, 1200 km do pokonania w 2 strony, nocleg po naszej stronie + musimy wziąć urlop w piątek żeby na spokojnie dojechać.
Oznajmiłem, że mogę również dać max 200 zł.
Argumenty: Musimy wydać sporo na paliwo + opłaty autostrady, nocleg na 3 noce.
Dodam, że na wesela wyjazdowych w 99% przypadkach młodzi gwarantują nam hotel/nocleg, w tym przypadku nic.

Uważam, że dawanie więcej jest bez sensu.

Generalnie nie przepadam za weselami, jest to okrutna forma zabawy w moim przypadku. Marny klimat średnie jedzenie i zazwyczaj brak alkohol innego niż Wódka/Piwo, czasem wino whisky z dyskontu.
Nie jestem jakimś sztywniakiem, ale wolę iść do klubokawiarni, na koncert czy po prostu na domówkę z dobrym doborem muzyki i preferowanym przeze mnie alkoholem
Lub po prostu na rower z kolegami :)
Nie mam zamiaru dawać komuś więcej pieniędzy żeby coś pokazać/ udowodnić.

No i moja różowa, uważa, że jestem sknerą. Argumenty? Wydaje dużo więcej pieniędzy na ten swój rower( jeżdzę na MTB) i mi nie żal XD
Wydaje miesięcznie sporo kasy na ubrania i też mi nie żal!11111

Zapraszam do dyskusji i przedstawienie swojego zdania.
#wesele #polska #slub #kiciochpyta #rozowepaski

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #60dd9470f052ea000a31ff36
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 101
@AnonimoweMirkoWyznania: dlatego nie jeżdżę na wesela xD mnie na to nie stać, a sama brać ślubu nie chcę, więc mi się to nigdy nie zwróci. Dla mnie to już dramat, teraz żeby iść na wesele to trzeba minimum 1000 zł zainwestować - bo 500 zł do koperty, jakieś ubranie, hotel i dojazd (bo nie zawsze młodzi pokrywają zakwaterowanie) tylko po to, żeby 2 dni popić i potańczyć. Szkoda mi kasy. Nie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@Aerwin: no to niech młodzi nie traktują kopert jako zwrot za koszty wesela ¯_(ツ)

niestety koperta jest zapłatą za talerzyk choćby nie wiem co i to jest chore w tym wszystkim. nie szanuję wesel i ogólnie zgadzam się z opem, że niby w imię czego ma dawać grubą kasę na wesele, na które nie chce iść, musi dojechać i opłacić sobie lokum na weekend ¯_(ツ)
@AnonimoweMirkoWyznania: Mnie #!$%@? jeszcze jedna rzecz. W innym wątku co był w gorących setki mirków i mirabelek płakało, że zarabiają max 3000 zł na rękę. Ale #!$%@?ć na wesele 1000-1500 zł (600-1500 do koperty + fryzjer + dojazd + ciuchy itd) to już bez problemu.

Mało tego, przecież jak ktoś nie jest aspołeczny to ma z minimum 5 wesel rocznie, a często nawet z 10 czyli jeżeli ktoś zarabia 3000 zł