Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#pracbaza #podatki #prawo #pieniadze #ppk #pytaniedoeksperta #emerytura
Mirki zna się ktoś na PPK bo dla mnie to jest dziwne, trochę bo zrobiłem tak jak ktoś pisał na wykopie.
Od 4 miesięcy jestem w PPK bo moja firma musiała to wprowadzić bo zatrudnia ponad 200 osób.

No i jakiś mirek mówił, że jak się nie chce w tym być to lepiej nie rezygnować tylko wypłacać np, co kwartał pieniądze.
No i poszedłem do kadrowej, dała mi wydruk ile mi potrącili z wypłaty (netto - czyli to co mi ucieka z konta a nie pracodawcy) za te 4 miesiące no i za 4 miesiące mi potrącili +/- 380 zł.

Zalogowałem się do tej aplikacji PPK i patrzę że mam do wybrania 520 zł, polazłem do siedziby tej firmy, złożyłem dyspozycję no i faktycznie przelali mi na konto 520 zł.
Czyli na chłopski rozum z 380 zł zrobiło się 520 - czyli w 4 miesiące zarobiło to 140 zł - no tak wiem niby gówno. Ale np. te 140 złoty można wydać na pierdoły, typu abonament do WoW;a i dzięki takiemu zabiegowi, możesz sobie grać za "darmo".

Ale nie widzę tutaj trochę logiki, bo jaki by to miało sens że ja zarabiam za "nic" hajs.
Przypadkiem nie wpadam w jakąś minę, że będę sobie tak X lat "żerował" a jak się naglę zechcę wypisać z PPK to np. będę musiał im oddać tą "część" którą dorzuca pracodawca ? A ja ją co kwartał wybierałem?

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #60dd882ef052ea000a31ff17
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Wesprzyj projekt
  • 12
@AnonimoweMirkoWyznania: W nic nie wdepnąłeś. Wszystko jest na legalu. To jest właśnie różnica między PPK i OFE, że w PPK możesz fizycznie dotknąć swoich pieniędzy, a OFE to były tylko cyferki jak w ZUSie.

Tutaj masz wszystko policzone i rozrysowane skąd bierze się kasa wypłacana wcześniej z PPK:
https://marciniwuc.com/ppk-pracownicze-plany-kapitalowe-2019-zasady/#ppk-rezygnacja-ile-wyplace

W uproszczeniu dostajesz 1% gratis netto tego co zarabiasz brutto.

W PPK opłaca się być i wypłacać, ale nie oszczędzać długoterminowo, bo
Anonimowy Mirku, Tytanowy_Lucjan wziął trochę faktów, trochę rzeczy z dupy... najgorsza mieszanka... jak mi starczy sił to odpowiem wieczorem po robocie... Zarobek w PPK wynika ze wzrostu wyceny assetów nabytych przez Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych które obsługują program PPK. Dokładne wyjaśnienie i analiza PPK tu: https://www.politykainsight.pl/_resource/multimedium/20268292
a tu podsumka zeszłego roku za money.pl: Niewykorzystane okazje się mszczą. Uciekłeś z PPK? Mogłeś stracić nawet 1770 zł
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Alakecz:

ale hajs wyjęty z PPK jeżeli dobrze pamiętam musisz zwrócić jeżeli wypłacasz go wcześniej.


Źle pamiętasz.

@AnonimoweMirkoWyznania:
OPie, ale to poczytałeś coś na Mirko, postanowiłeś zastosować, skorzystać z jakiegoś systemu i dalej nie wiesz/nie zrozumiałeś o co chodzi? Trochę mem "przyszły kazały podpisac, my nie czytali" XD

Dodatkową kasa to wpłaty pracodawcy.
CzarnaLoszka: @Eplan: ja sie z takim czyms spotkalem, ze ci ktorzy sie upomnieli dostali podwyzke, ale potem dostawali mniej godzin, i na koniec juz ich z nami nie bylo... To samo z tymi ktorzy zaczeli robote od wyzszej pensji - dostawali mniej godzin.

Mysle ze dostali podwyzke bo wlasciciel wiedzial ze bylby w dupie jakby sie zwolnili z dnia na dzien. Ale potem mial z tylu glowy ze oni kosztuja
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kopyrta: Co kolego jest niby "wzięte z dupy"? Wypłacając co miesiąc bonus dla pracownika względem gołej pensji pochodzi ze zwrotu 70% składki pracodawcy, bo zysk z jednego dnia obrotu środkami jest bliski zeru.