Wpis z mikrobloga

The future is now, old man! Przyszłość nadeszła. Tesla Model S Plaid w akcji.
To, o czym się mówiło jeszcze kilka lat temu, że w końcu nadejdzie, ale gdzieś w dalekiej przyszłości, za 20-może 30 lat - dzieję się już teraz! Z wypuszczeniem tego modelu najlepsze samochody elektryczne przestają być kompromisem, a stają się prostu ulepszeniem.
Samochód ma 1020 KM, Przyspieszenie 0-60mph w teorii 1.99, w praktyce do 100 km/h przyspiesza w 2.3-2.4 sek po wyjeździe z salonu. Prędkość maksymalna 322 km/h. Zasięg ponad 600 km. Tankowanie 300 km w 15 min (póki co w warunkach USA, potrzebne superchargery). Komfort rodzinnego sedana z osiągami najlepszych supersamochodów - to wszystko za ułamek (1/3) ceny np. McLarena 720s (120k$ vs 330k$), czy innych Ferrari czy Lambo.

Wiem wiem, wywoła to spory ból dupy petrolheadów, "a czemu to nie wyje, gdzie silnik"?, Wiadomo o co chodzi, też lubię dźwięk V8, ale może po prostu warto docenić w jak imponującym tempie się to rozwija. Spalinówki były rozwijane przez ostatnie 150 lat. Elektryki od kilkunastu lat, a jakieś pierwsze sensowne modele wyszły kilka (8-9?) lat temu. A teraz mamy to. Na mnie robi wrażenie. I jeszcze jest spore pole do poprawy widoczne na horyzoncie.

PS. Ten bordowy samochód, który ruszył z piskiem opon na starcie i próbował ścigać się z Teslą, to w rzeczywistości 500+ konny Nissan z 2JZ-GTE na pokładzie (może nie jakaś super wyścigówka, ale warto jednak zaznaczyć odbiega też od przeciętnego Passata czy innej Skody).

#tesla #motoryzacja #samochody #technologia #elonmusk #ciekawostki #carboners
Filip69 - The future is now, old man! Przyszłość nadeszła. Tesla Model S Plaid w akcj...
  • 53
  • Odpowiedz
@Filip69: #!$%@? elektrozłomy #!$%@? w dupe.

Gówno takie, nic nie brzmi, przegrzeje się po 3 startach a jak zacznę przed tym uciekać moim dieslem to to gówno się rozładuje i tyle z tego będzie.

Fuck Electric, GO
  • Odpowiedz
@Filip69: oby inne firmy próbowały gonić Teslę, bo jak nie to licho będzie przez przyszłe kilka lat bo zrobili fajne overkillery tm3 i tsp za względnie niską cenę w porównaniu do innych topowych aut. Porsche fajne zrobili ale cena taka że ¯_(ツ)_/¯

A ogólnie to byłem mocno za tm3p ale jak zobaczyłem 2012 c63 AMG za stówę taniej to chyba będzie friendship ended with tesla :D
  • Odpowiedz
Elektryki od kilkunastu lat


@Filip69:

Prawie wszystko dobrze, ale to zdanie nie pasuje.
Jak ktoś wyżej napisał - elektryki są tak stare jak spalinowe. Duże koncerny samochodowe pracowały cały czas nad wariantami elektrycznymi. Jako przykład mogę podać MB W123 albo BMW E30 oraz setki pojazdów eksperymentalnych. Sądzę, że taki np. VAG ma technologię tylko jeszcze nie chce im się przeskakiwać na raczkującym rynku, gdy mają jeszcze od #!$%@? starej technologii
  • Odpowiedz
Wiem wiem, wywoła to spory ból dupy petrolheadów, "a czemu to nie wyje, gdzie silnik"?


@Filip69: moja tesla wyje głośniej niż v8 gdy się chłodzi w 40 stopniowym upale xD tylko szum bardziej upierdliwy i niefajny

Ile razy pod rząd potrafi tak przyspieszyć?


@mayek: ile baterii starczy.
  • Odpowiedz
@mayek: no powiem tak jak mam normalne "spalanie" przy szybkiej jezdzie 250 Wh/km, to takie mega mocne przyspieszenie to jakies 450 Wh/km (zaznaczam mam starszy i słabszy model).

Tam takie przyspieszenie to może być nawet 1500 Wh/km - bateria ma 100 kWh - to przejedziesz w ten sposób 66 kilometrów, start-stop-start-stop-start-stop :P
  • Odpowiedz
toyota i tak wmówi ludziom w reklamach że wodór to przyszłość a hybrydy same się ładują nie tak jak te tesle które trzeba ładować a nie że jeżdżą za darmo...

taka mała uwaga do tego co napisałeś

zasięg ponad 600km

tak ale to dopiero we wrześniowej wersji na nowych ogniwach
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Filip69: zgodze się z tym co mówisz tylko pochylil bym sie nad tym zasiegiem. Mimo wszystko to są wartosci kiedy jedziesz 80km/h przy 180-200km/h ten zasieg spada nagle do 150km.
No i petrolhedzi zawsze bedą kręcić głową bo porszówą albo ferrarką pojedziesz na tor z miejsca nissanem zarzucisz dupą na zakręcie. Więc taką teslą możesz rywalizowac z dogem na światłach i w sumie tak samo czesto bedziecie się zatrzymywali zatankowac
  • Odpowiedz