Wpis z mikrobloga

Od 1 lipca 2021 r. platforma AliExpress będzie pobierać podatek VAT od sprzedaży towarów dostarczanych użytkownikom z UE, w tym w sytuacjach podczas których towary są dostarczane spoza UE o wartości zamówienia do 150 EUR lub towary, które są wysyłane z UE, gdzie sprzedawca ma swoją siedzibę poza UE. Więcej informacji znajdziesz w Centrum Pomocy.
- tak, podatek jest od każdej wartości.
#polska #gospodarka #pieniadze #podatki #zakupyzchin #aliexpress i #allegro bo to na 100% wpłynie na ceny u nas
widmo82 - Od 1 lipca 2021 r. platforma AliExpress będzie pobierać podatek VAT od sprz...

źródło: comment_1625116112DwkMZyCUFGMIiUzUucUJIL.jpg

Pobierz
  • 33
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Z jakiej paki mam płacić więcej u Polaka skoro mogę to samo taniej kupić u chińczyka


@Dolan: Bo to nieiczciwa konkurencja, w jaki sposób Polak ma konkurować z chińczykiem gdy ten nie płaci podatków i ma wysyłkę dotowana z rządu chińskiego? W dalszej perspektywie niszczy to rodzime branże i wzmacnia hegomonie Chin.
  • Odpowiedz
@widmo82 gdyby ktoś chciał się zesrać o złą unię to chciałam powiedzieć ze UK też ten podatek wprowadziło, i to k---a już pół roku temu xd
  • Odpowiedz
Bo to nieiczciwa konkurencja, w jaki sposób Polak ma konkurować z chińczykiem gdy ten nie płaci podatków i ma wysyłkę dotowana z rządu chińskiego? W dalszej perspektywie niszczy to rodzime branże i wzmacnia hegomonie Chin.


@kobiaszu: A co ten Polak robi? K---a sam zamawia na aliexpress i sprzedaje w PL. To ja podziękuje i zamówię bezpośrednio.
  • Odpowiedz