Wpis z mikrobloga

Dobranie się do dupy Aliexpress przez prawo UE to doskonała wiadomość dla unijnych, w tym polskich producentów drobnicy wszelakiej (choć nie tylko). Wreszcie Europejczyk będzie mógł konkurować z Chińczykiem.
Jak to jest, że klient polskiego producenta kabli musi płacić VAT i kabel kosztuje 40zł, a klient chińczyka nie musi płacić VATu, w dodatku chinol unika podatków u siebie przy aprobacie państwa i kabel kosztuje 10zł? Tępić żółtą szarańczę ile wlezie! Przez to upadają europejskie biznesy.

#chiny #gospodarka #podatki
  • 89
via Wykop Mobilny (Android)
  • 50
@muchabzz: tylko że Chińczycy prowadzą działania dumpingowe, żeby celowo doprowadzić do upadku rozwinięte państwa. Państwo to żyje z niewolniczej pracy obywateli i masowej eksploatacji surowców naturalnych. Jeżeli staliby się rozwinięci jak my to żeby podwyższyć poziom życia trzeba byłoby podwyższenia podatków i tyle, ale na tą chwilę jako wroga nam nacja wolą się przełączyć byle nas dojechać.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@murgal: no nie wiem obozy pracy przymusowej dla ludności niewygodnej to w mojej opinii dość oczywiste że istnieje tam niewolnictwo. Ogólnie mam też dziwne wrażenie że to że ludzie na stanowiskach specjalistycznych zarabiają dobrze, to nie znaczy że zarabiają dobrze robole, nie mówiąc już o bhp w jakiś hutach itd.
@Alakecz: no widzisz, a w Polsce nie istnieją? Zobacz "obozy pracy" takie jak Amazon, istnieją na podobnej zasadzie, to w Polsce też mamy niewolnictwo? Tam "robole" zarabiają dobrze? Mit "niewolniczych" chin jest popularyzowany przez europejczyków, zobacz skale ich działania, wielkość i zasięg.
@markhausen: Ten mit dawno upada, obecnie w Chinach zarabiają bardzo dobrze w porównaniu do "miski ryżu" z przed nawet 15 lat. Co ciekawe, Chińczycy z swoimi fabrykami uciekają np. do Tajwanu- żeby dalej płacić miskę ryżu dla pracowników.
@Sekularyzacja: Z tym się zgadzam, pompujemy kabzę chińczykom, którzy de facto drogo sprzedają swój towar na aliexpressie.
@Alakecz: I tak 15 lat dumpingu? To tak się da? Na prawie wszystkim? I to z wysyłkami?
Do tego ten biedny chińczyk może zarabiać tyle co Polak albo i więcej aktualnie :)
Tak czy siak nie będzie żadnej konkurencji, bo w europie nie da się tworzyć tyle drbnicy i innych rzeczy. Do tego nie oszukujmy się - większość wymyślonych pierdołek i takich mikro innowacji to chińczycy. Będziemy mieli zastój. Ja w