Wpis z mikrobloga

@Cypselus: to w zasadzie jest przecież jezioro XD no i spływa do niego całkiem sporo syfu z europejskich pól, do tego pozostałości drugiej wojny światowej... Kiedyś przynajmniej mieliśmy wybór w granicach kraju XD
  • Odpowiedz
@Cypselus: Polska po 1945 odzyskała wreszcie szerszy dostęp do morza niż tylko Puck i Gdynia.
Co w takim razie zrobiono? Zatopiono setki ton iperytu i cyklonu B na wysokości polskiego wybrzeża, które wcześniej czy później muszą za przeproszeniem #!$%@?ąć.

Co za pechowy kraj. xDD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Shin-chan: ej, ale jak to jest z tym przekwitnięciem wody nad jeziorem ? Bo ja się #!$%@? kąpałem w kwietniu, nic mi nie było. Słyszałem,że to jak ktoś ma uczulenie to się może martwić. Czekam na opinie ekspertów
  • Odpowiedz
@fcpierniczek: Letnie temperatury + spływ nawozów + znikomy lub brak przeplywu w zbiorniku (mozna dodac zamulenie i glebokosc max kilka metrów) powoduje że sinice zaczynaja kwitnąć. A jak ktos jest wrażliwy to moze dostac wysypki na skórze, zapalenia spojówek a przy wypiciu wiekszej ilosci co przytrafia sie zwlaszcza dzieciom biegunka pewna jak najman klepiacy mate ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Shin-chan: No też bym tak zrobił :P Jeden urlop jest a pogoda rzadko dopisuje same sinice mi nie zaszkodzą od razu a najwyżej człowiek potem ciut przechowuje albo i nie bez trwałego uszczerbku na zdrowiu.
Moim zdaniem warto zaryzykować na niestrzeżonym byle nie nurkować i pić tej wody.
  • Odpowiedz
@Shin-chan: sinice nie istnieją

To tylko produkt propagandy właścicieli aquaparków i innych basenów, mająca strachem zmusić ludzi do płacenia ciężkich pieniędzy na basenach i trucia ich chlorowaną wodą, zamiast zażywania leczniczych (i darmowych!) kąpieli w ożywczej wodzie bałtyckiej.
Łatwo zauważyć że nim nie nabudowano tych wszystkich aquaparków jakoś o sinicach nikt nigdy nie słyszał, nikt się nimi nie przejmował, nikomu nic nie było.
Nawet jak się dziecko w wodorostach wytaplało, to
  • Odpowiedz
  • 2
@Shin-chan jakaś bystra matka wczoraj w telewizji stwierdziła że ona sama to by się nie kąpała w morzu przez te sinice, ale jej dzieci chcą, więc przecież nie będzie ich siłą na plaży trzymać, zatem pływają sobie we trójkę... (°°
  • Odpowiedz
@Shin-chan: jak ktoś nie wie gdzie jechać to ma sinice, tłumy i krzyczące dzieci oraz Januszy z piwskiem.

Ci co wiedzą mają piękne lasy, pustą plażę i wodę o doskonałej jakości (cytując sanepid).
  • Odpowiedz