Wpis z mikrobloga

Kochani mam zagadkę brzmieniową.
Często sam odnajduję za jakie brzmienie jest odpowiedzialny jaki sprzęt, ale tym razem poległem i może bardziej doświadczeni gitarownicy będą mogli mi pomóc.
Chodzi o nieoczywiste brzmienie gitarowe które słuchać w filmiku na 4:37-4:41 a potem 4:49-4:55 (taka gitarka w tle, nie ten elektroakustyk) Widać, że gość w berecie to gra xD
Jakieś pomysły co odpowiada za ten dźwięk, który mi przypomina sowę? xD

#gitaraelektryczna #gitara #mikeoldfield
  • 9
  • Odpowiedz
@konstelacjaniesamowitosci: tam jest wysokość zmieniona bez benda (bend idzie najpierw, potem dźwięk się podnosi), czyli na pewno korzysta z whammy. Co do barwy - na moje oko/ucho też jest zapięty jakiś flanger albo coś tego pokroju, bo sama barwa jest taka sama, tylko robi się bardziej - uhm - przestrzenna. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jest jeszcze trzecia opcja - własny realizator, który wie "co, gdzie i w
  • Odpowiedz
@progresywny: @lrllrlrr: @GhostTrick: Przyjaciele dziękuję ale mi chodzi o coś innego chyba. Wy mi mówicie o tym momencie w którym słychać że jest łkająca gitara z oktawą wyżej. Tam faktycznie whammy i wolny atak. Te dwa brzmienia nachodzą na siebie i stąd te nieporozumienie.

Chodzi o sound z sygnatury czasowej 4:49-4:55.
Albo jeszcze wyraźniej to słychać w 2:06
  • Odpowiedz
@konstelacjaniesamowitosci: ciekawe brzmienie, nie mam pewności, ale wydaje mi się, że tam jest pitch shifter / octaver załączony, tone gitary jest skręcony, barwa zmieniona equalizerem i reverb. Brzmi jak flet. Nie można też wykluczyć, że równolegle gra jeszcze inny instrument.
  • Odpowiedz