Wpis z mikrobloga

@DanielKrul: czytanie sprawozdań finansowych z różnych branż, najlepiej zaudytowane. Masz wyszukiwarke sprawozdań po numerze krs tutaj https://ekrs.ms.gov.pl/

Poczytaj książki do analizy przedsiębiorstw. Potem staraj się patrząc na sprawozdanie ocenić jego kondycję na podstawie analizy poziomej, wskaźnikowej i jakościowej.
Raporty spółek giełdowych też są fajne bo masz dokładne dane. Popatrz na firmy które zbankrutowały i staraj się znaleźć w sprawozdaniu powody dlaczego.
Jak już będziesz bardziej zaznajomiony z tematem polecam książkę The Signs Were There: The Clues for Investors that a Company is Heading for a
  • Odpowiedz
@DanielKrul: najpierw sprawdź czym zajmuje się controling a co to analiza finansowa :)

Mysle ze bez podyplomowki z controlingu się nie obędzie, chyba ze już pracujesz w takim dziale
  • Odpowiedz
@huballus: no właśnie pracuje w dziale Controllingu, co prawda początek ale znam różnice pomiędzy tymi dziedzinami po prostu bardziej ciągnie mnie do analizy finansowej, ale z drugiej strony jak tu już mam szanse na rozwój w controllingu to też myślę żeby iść typowo w tym kierunku
  • Odpowiedz
@DanielKrul: ja mam obie „specjalizacje” - rozwijam je rownolegle - oddzielnie kontroling oddzielnie analiza / rachunkowość.

Mi bliżej (więcej wiem) do finansów i rachunkowości wiec tutaj wchodzi samorozwój.

Kontroling z racji tego ze nie mam styczności na codzień - studia/szkolenia za
  • Odpowiedz
@huballus: Zdecydowałem się, że w pracy controlling do tego 2x w tyg po 45 minut będe poswiecał na przerabianie książki, następne 2 postanowiłem przerabiać Inwestycje Jajugi, 2h w tyg rozmowy po ang, do tego 20 zwrotów tygodniowo i 2x po 40 minut VBA, jestem dopiero na początku drogi kończe własnie 2 rok studiów, więc chcę trochę ogólnej, wszechstronnej wiedzy w tych tematach zaczerpnąć. Potem planuje jakiś Power BI itp
  • Odpowiedz