Wpis z mikrobloga

@erni13: Z warunkami na juniora też oczywiście bzdura bo 3-4k brutto to bardziej płatny staż, nie spotkałem się z 5 etapową rekrutacją (chyba, że liczyć osobno wysyłanie CV i każdego maila), lista technologii z dupy, perfekcyjnego angielskiego nie wymaga 90% firm ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@erni13: jak połączysz to z życiem z pięcioma obcymi ludzmi w mieszkaniu i jedząc żarcie z puszki to może sie okazać, że pana boga za nogi złapałeś ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Niemieckie gospodarstwa domowe wydają średnio 2448 euro na miesiąc. Ludziom otwieraja sie oczy jak zaczynają chcieć życ jak ludzie a nie wegetowac jak studenci w akademiku na zumpkach chinskich
  • Odpowiedz
Jak dasz 12h i 6dni w tygodniu to masz 5tys EUR czyli ponad 20k PLN


@zibizz1: mozna też 20h/7 dni w tygodniu i spac w koparce ( ͡° ͜ʖ ͡°) Oszczedzasz na mieszkaniu i masie innych rzeczy. Nawet po robocie nie musisz sie przebierać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@zibizz1: te zarobki to chyba jak przyjedziesz własna koparką i dostaniesz dodatkowy hajs za wynajem jej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Miesięczne wynagrodzenie całkowite (mediana*) na tym stanowisku wynosi 4 800 PLN brutto. Co drugi operator koparki otrzymuje pensję od 3 750 PLN do 5 740 PLN. 25% najgorzej wynagradzanych operatorów koparki zarabia poniżej 3 750 PLN brutto.
  • Odpowiedz
@fajnypierozek: Nigdy żaden Niemiec nie zaproponował mi kasy pod stołem, nie znam też nikogo kto pracuje na koparce i ma płacone pod stołem XD Może dlatego, że nie pracują w polskich firmach ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@fajnypierozek: zależy od zarobków w Polsce te potrącenia są dość płaskie, w Niemczech jak się dużo zarabia dużo ucieka. Ale i tak nieźle w porównaniu do Belgii i Holandii. Szczególnie jak obczajalem ostatnio zarobki w korpo w Brukseli i ile by mi zostało to rękę i ile kosztuje tam życie to... Naprawdę bez szału, ledwo co zaoszczędzić można jak się normalnie żyje
  • Odpowiedz
@erni13: dodatkowe pierwszą robotę na koparkę/spawacza wcale nie tak prosto dostać, każdy chce doświadczenie, a jak nie masz doświadczenia to magniczna najwyższa krajowa + 10h/dziennie, a nie jak programista 8h w porywach gdzie pół dnia to gówno-spotkania i co godzina przerwa, bo oczka muszą odpocząć od kąkutera...
  • Odpowiedz
@erni13: Operator koparki w DE 15-20k XDDDDD jutro jak będę w robocie to całemu teamowi Niemców powiem żeby robili papiery skoro taka kasa XD

Poza tym „nikt cię nigdy nie zastąpi i zero stresu”? A co to innych Polaków chętnych to pracy za 20k nie ma? XD bzdury
  • Odpowiedz