Wpis z mikrobloga

@ckgjdg: zakładając z 3-4 metry na rower i na przykład 10-15 rowerzystów w peletonie to wolisz wyprzedzać 30-60 metrowy ciąg rowerzystów czy 20 metrowy zwarty peleton?
  • Odpowiedz
Aż sam się zastanawiam czy nie jeździć środkiem pasa dla własnego bezpieczeństwa.


@troglodyta_erudyta: Czasem to praktykuję, jak widzę, że kierowca ma ciśnienie i zbiera się za wyprzedzanie, mimo że nie ma na to warunków :D
A zazwyczaj, to śladem prawej opony.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@troglodyta_erudyta:

Najgorsze jest to, gdy nawet nie widzisz, że ktoś próbuje cię wyprzedzać


Lusterko rozwiązuje ten problem. Muszę w końcu kupić xD bo jednak czasem zauważam samochód dopiero wtedy kiedy depnie mocniej w gaz i zaczyna manewr wyprzedzania.
  • Odpowiedz
@ckgjdg: Jadę zaraz przy krawędzi to niektóre samochody mnie wyprzedzają z zapasem może pół metra, jak jadę trochę dalej od krawędzi to niektóre samochody mnie wyprzedzają z zapasem może pół metra. Dużo bezpieczniej czuję się gdy mam te paredziesiąt centymetrów aby zjechać na bok jak będzie jakiś debil jechał.
  • Odpowiedz
@troglodyta_erudyta: Jest tez 2 strona medalu jak kest spory ruch z naprzeciwka i poprostu nie da sie wyprzedzic normalnie. Tworzy sie wtedy korek za rowerem i jak jest rowerzysta ok to zjedzie jak najbardziej na prawo by sie auta zmiesciły bez jechania na czołówke.
  • Odpowiedz