Wpis z mikrobloga

Potulnego przygłupa szuka co sie nie obrazi na brak wypłaty


@suqmadiq2ama: oj tak skąd ja to znam. Poszedłem kiedyś na taką kuriozalną rozmowę na stanowisko administrator sieci a tu ku mojemu zdziwieniu ani jednego pytania na temat mojej pracy tylko jakieś psychologiczne #!$%@? i na koniec, najważniejsze pytanie, czym dla pana jest lojalność? Na co ja się uśmiechnąłem pod nosem, bo już po atmosferze jaka tam panowała (ludzie kręcący się
  • Odpowiedz
@suqmadiq2ama: No dokładnie u mnie na produkcji tak było. Kobieta, która pracowała tam z 40 lat zarabiała minimalną, a nowo przyjęci dostawali po 3 miesięcznym okresie próbnym podwyżki i później co pół roku, bo nikt młody nie chciał dłużej pracować za takie śmieszne pieniądze xD. Tylko tej kobiety mi było szkoda.
  • Odpowiedz
januszowanie


@skizo: Chęć zysku jest taka sama u pracodawcy jak i u tego spawacza - można rzecz - obaj janusze. Janusz biznesu i janusz spawalnictwa.

To do państwa trzeba mieć pretensje, że nie tworzy możliwości prowadzenia działalności indywidualnej - po co pracować w Mcdonaldzie za 2000 i napychac kieszenie koncernom sprzedając kurczaka za 20 zł?

Otworzyć własny stragan - sprzedawać kurczaka za 10 zł i mieć z tego 5000 wynagrodzenia.
  • Odpowiedz
@suqmadiq2ama: Podobasz mnie sie. Tak trzymac. Rozbawily mnie strasznie wpisy tego pseudointeligenta @microraptor ze masz #!$%@? na magazyn za 2,5k xD
Gdzie kazdy wie ze jesli chcesz jakkolwiek ogarnietego majstra w sprawach technicznych to nie ma sily - w zaleznosci od branzy to minimum te 35/40zl netto z godziny. A w zaleznosci od ogarniecia, jezykow i uprawnien to nawet i wiecej.
  • Odpowiedz
mnie jeszcze #!$%@? polityka firmowa gdzie zabrania się pracownikom rozmawiać o swoich zarobkach. [...] a wogóle to nawet nie powinienem mieć prawa wiedzieć ile zarabiają młodsi koledzy bo w umowie mamy warunki o poufności stawki xD [..] a ta "poufność wypłaty" to straszny smród i w cale nie ma nic wspólnego z "nieuczciwą konkurencją i podkupem ludzi" tylko faktycznie jest po to żeby ludzie nie pozabijali się nawzajem, ani nie mieli pretensji
  • Odpowiedz
@karski: Centralnie, ostatnio widziałem ogłoszenie za motora za 1100$ z wymaganym doświadczeniem. Dostawałem taką samą kwotę tylko w euro jako kadet xD.
  • Odpowiedz
@karski: Jakiś czas temu popłynąłem za motora, pierwszy raz, tylko na zastępstwo na 2 tyg. i dostałem za ten kontrakt ponad 2,2 tys. $. Nie było dla mnie miejsca na stale w firmie i pytałem na wykopie o radę, wszyscy mi doradzali, że mam brać takie #!$%@? oferty, żeby tylko nabijać doświadczenie i czas na morzu. xD
  • Odpowiedz
@microraptor: chłopie, gdybys kiedykolwiek śledził tag #pracaspawaczamnieprzeistacza to bys wiedzial kim jest op xD gosc pewnie z takim doświadczeniem zarabia wiecej niz programiści, i nie dziwie mu sie, ze ma w #!$%@? januszy. Sam jestem spawaczem i wiem jak bardzo mój pracodawca mnie rucha (i to naprawdę na grubą kasę) za moją robotę. Klepanie w klawiaturę (bo i to robiłem) nijak ma sie do spawania w syfie i
  • Odpowiedz
@r4do5: Bo doskonale dali się wyruchać - w nl nie mają szans na wynajęcie mieszkania bo te co sie da dla polaków to zajmują i wyszukują agencje a firmy mają umowy z agencjami na wyłączność bo jakby ktoś przyszedł za dwa euro więcej to by była rzeźnia a tak to każdy ma tyle samo czyli gówno jak za komuny.

Chodzi o to że dodanie jednemu stawki spowoduje lawinę więc agencje
  • Odpowiedz
@suqmadiq2ama: Jeszcze w sumie bym dodał do tego, że dużej części Polaków nie chce się uczyć języków – angielskiego na takim poziomie, żeby nie brzmieć jak przybysz z kraju 3 świata i lokalnego, żeby być w stanie się dogadać w podstawowych kwestiach. Albo nawet jak język trochę znają to nie chce im się używać i po prostu wolą pracować wśród Polaków. Takie są moje spostrzeżenia, nie wiem czy trafne.
  • Odpowiedz
  • 1
@suqmadiq2ama 15 a 55 no to ładnie #!$%@? kroją

@r4do5

Co do pracy na statkach, to jest dosyć trudno zostać zatrudnionym bezpośrednio przez armatora, na taki luksus mogą sobie pozwolić np. Francuzi w cma cgm albo Niemcy w Hapagu. Niestety słabo to wygląda, ale taka jest rzeczywistość.
  • Odpowiedz