Wpis z mikrobloga

@matra: kochana rasa,
a zarazem rasa, której psa NIGDY nie chcialbym mieć aby nie przykładać ręki do chorych eugenicznych zapędów. Takich, które powodują ogromny negatywny bagaż genetyczny i koszmarne życie psiaków.

A sam fakt, że istnieje inicjatywa/trend mające na celu odwrócenie tych strasznych skutków "polepszania" jest super wiadomością.

Wiesz może coś więcej na ten temat?
@matra: tez spojrzalam na tego exotic :( od razu nasunela mi sie mysl, ze Ci hodowcy maja cos w glowach poprzestawiane.. moze dla nich naturalnym wzorcem poruszania sie jest 'brak ruchu'? Ilu jest ekstremalnie otylych ludzi w USA.. 'po co mi ruchliwy piesek, niech lezy i sapie na kanapie przed telewizorem razem ze mna'. Czysty debilizm.
@amerciak: popatrz jakiego pokroju ludzie hodują te psy. Co ciekawe, widziałam tylko jeden filmik, na którym jeden pies zrobił jeden krok. Normalnie na wszystkich one tylko stoją. To jest taki absurd, że niedowierzam temu co piszę i osobiście chciałabym żeby moje przeświadczenie było błędne.

@KarolKotowicz: nic a nic, bo źródła są różne, podobnie jak opinie na ten temat. Słyszałam, że gdzieś hodowle są zakazane, co okazało się nieprawdą, kiedyś że
@matra: Ja podobne głosy o weterynarzach w Holandii albo w Belgii słyszałem, że odmawiają obsługi piesków obarczonych nieuniknionymi dla danej rasy wadami genetycznymi. Tak by zniechęcić posiadaczy (także przyszłych) do nabywania takich psów.
Powinien jednak jak to bulldog być krępy,


@luk04330: ta ich "krępość" wynika z rozwalonego kręgosłupa najczęściej, ponad 80% buldogów ma przynajmniej jeden kręg niedorozwinięty. przecież one się nawet po dupie nie mogą polizać.
@luk04330: nwm nie znam się ale mogę ci najwyżej powiedzieć że jakbym ja miał stawiać to raczej postawił bym na tą drugą opcję. inna drogą wydaje mi się, że byłoby zbyt skomplikowanie i powstawałyby jakieś wybryki
@matra: sobie nie. ale ze wsi jestem to widziałem jak tatko czy wujek tak pieskom robią. Bierzesz siekierkę, kładziesz szczeniaka na pieniek ten sam co drewko normalnie rabiesz, celujesz tam plus minus między kręgi ogonowe i tak no zależy ile chcesz żeby piesek miał tych kręgów i cyk i bimberkiem własnej roboty możesz se jeszcze odkazić