Wpis z mikrobloga

Po fali doniesień o problemach z biletami kodowanymi na karcie płatniczej np. we wrocławskiej komunikacji miejskiej, zadaliśmy MPK Wrocław kilka pytań.

Niestety MPK pisze m.in, że nie prowadzi rejestru kar nałożonych w związku z problemami z
funkcjonowaniem systemu do zapisywania biletów na karcie płatniczej. Nie liczy też, ile trafia odwołań/reklamacji z tego powodu i ile takich reklamacji uznano. Nie ma też umowy z Mennicą, więc zapytamy o nią miasto Wrocław, a do samego MPK wrócimy jeszcze z pytaniami o ten system sprzedaży biletów.

Cała odpowiedź.

Wołam:


Oraz:


___
Dorzuć się do naszych działań! Potrzebne informacje znajdziesz na ➡ www.siecobywatelska.pl/wspieraj. Dziękujemy!
#prawo #prawodoinformacji #niebojsiepytania #ciagniemywladzezajezyk #watchdogpolska #wroclaw #mpkwroclaw
WatchdogPolska - Po fali doniesień o problemach z biletami kodowanymi na karcie płatn...

źródło: comment_1624895728n2QiRw8XfXBFBnZI83UFaS.jpg

Pobierz
  • 31
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Watchdog_Polska: a mi się wydaje, że nie ma żadnej fali niepoprawnie naliczanych obciążeń na kartach, tylko po prostu ludzie nie wiedzą za grosz, jak działają takie systemy.

Płatności naliczane są z opóźnieniem, często sumując kilka biletów z jednego dnia, przez co powstają dziwne, nieoczywiste dla podróżujących sumy, dodatkowo pokazujące się np. następnego dnia. Kiedyś sam złapałem się, że wyciąg z karty wydawał mi się bardzo dziwny, ale analizując skrupulatnie moje
  • Odpowiedz
@Watchdog_Polska: Serio nie są w stanie się doliczyć ile zarobili na karach? I mają zapewne do tego ludzi. A spróbuj dostać jakieś pieniądze państwowe to masz mieć kurna paragon/fakturę na każdą pierdołę kupioną za 1 PLN.
  • Odpowiedz
@BartorKrajczyk: No niezbyt, bo i u mnie nie pobierało hajsu. Później nagle informacja o banie xD następnie za jakiś czas szalone próby pobrania hajsu (chyba po trzech tyg plus blokada ich prób od strony banku jako próba fraudu).
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@BartorKrajczyk: W takim razie dlaczego czasami wyskakuje mi informacja, że pobrano z konta 0 w aplikacji po płatności telefonem? Potem pobiera mi jednak normalną kwotę, a płatność telefonem jest blokowana na jakiś czas. Zablokowałam też taką płatnością kasownik ¯\_(ツ)_/¯ Ten system nie działa dobrze, karty też blokuje według widzimisię i nie masz jak zapłacić za bilet, a komu chce się średnio raz na miesiąc biegać do ich punktu żeby zdjęli
  • Odpowiedz