Wpis z mikrobloga

Matka chce, żeby jej dziecko było szczęśliwe w życiu, więc je wspiera. Ma wątpliwości, bo boi się, że 13 lat to za mało na taką decyzję więc zadaje pytania. Może robi to w złym miejscu, ale probuje się dowiedzieć czegoś więcej.


Jak twoim zdaniem powinni reagować w takiej sytuacji rodzice?

@Prezydent-Camacho: wspieranie 13-letniego dziecka w niszczeniu sobie zdrowia? Jakby chciało sobie kutacza wytatuować na czole to tez by szukała tatuatora?
  • Odpowiedz
@Janusz_z_Rivii: To nie jest takie proste. Jeśli faktycznie dziecko czuje i chce dokonać korekty płci to lepiej zrobić to zanim ruszy proces dojrzewania. Wtedy dorasta w swojej płci i nie musi przeżywać tego, że czuje się np chłopakiem a rosną mu piersi i ma okres. To naprawdę jest trudne do zdecydowania co jest lepsze dla dziecka.
  • Odpowiedz
  • 0
@WHlTE Zmiana płci u dzieci to temat u mnie nie do przeskoczenia. Ja rozumiem, że dojrzewanie zrobi takiemu człowiekowi ciężej, ale uważam że dopiero dorosła i w pełni świadoma osoba powinna podejmować taką decyzję.
  • Odpowiedz
  • 2
Zmiana płci u dzieci to temat u mnie nie do przeskoczenia. Ja rozumiem, że dojrzewanie zrobi takiemu człowiekowi ciężej, ale uważam że dopiero dorosła i w pełni świadoma osoba powinna podejmować taką decyzję.


@MZ23 Ty tak uważasz, bo łatwo sądzić, gdy sie takiego problemu nie ma. Jak tak jak Ty tematu nie znam, ale przynajmniej nie zabieram głosu i pozostawiam temat ekspertom. Ty się nie znasz, ale dwoje trzy grosze dorzucasz.
  • Odpowiedz