Wpis z mikrobloga

Firma rozważa przejście na umowy z rozliczaniem wg tworzenia dzieła autorskiego, jakieś koszty uzyskania przychodu 50% czy coś, że niby więcej w kieszeni dla ludzi zostaje, a oni mniejsze stawki mają.
Ponoć specyficznie jest to coś właśnie dla programistów, ale nie za bardzo chwytam ze wstępnych rozmów o co biega.
Bawił się w to ktoś, przerabiał? Warte zachodu, jakieś niuanse w praktyce?
#pracbaza #programista15k
  • 9
@RRybak Gdyby twoja firma się zdecydowała to czeka cię uzupełnienie ewidencji dzieł/utworów KUP, to jaki jakby raport tego jakie dzieła stworzyłeś w tygodniu/miesiącu. Przed firma długa droga żeby w to wejść i dobra kancelaria. Moim zdaniem warto mniej podatku dochodowego więcej w twojej kieszeni.
@thehusky1992: no właśnie tą ewidencję, to w większości przypadków pewnie by się dało raportami svn/github załatwić.
Bardziej "problematyczne" by były te wszystkie prace serwisowe, kontakty z klientami itp. Ale pewnie do przeskoczenia, jeśli jest to warte pieniędzy.
@RRybak Od tego jest dobra kancelaria, która pod wasza firmę określi co możecie dać w KUP a czego niekoniecznie. Dobry prawnik da wam wskazówki co można a czego nie można dać do ewidencji. Tylko firma musi wam to przekazać i nie zostawić was samym sobie z tym.
Co do ewidencji masz rację tak to jest załatwiane wyciągasz informacje z svn/githuba itp.
@RRybak: Opłaca się i to bardzo. U mnie to załatwia jakaś firma zewnętrzna, wystarczy raz w miesiącu wypełnić u nich raport i tyle - kilka stówek do pensji więcej.