Wpis z mikrobloga

Wczoraj ktoś zalogował się na moje konta bittrex oraz binance i z konta bittrex wypłacił całe moje środki w ETH. Oczywiście włączona była weryfikacja 2FA na obu giełdach jak i na samym koncie mailowym które postawione jest na gmail.com.

Na email otrzymałem tylko informacje z binance o logowaniu z nowego urządzenia o danym IP (lokalizacja Warszawa) oraz wiadomość o nowym kodzie autoryzacyjnym który na mailu sie wyświtla.
Moje pytanie jakim cudem ktośwbiłna konto z nowego urządzenia podając tylko jakiś cholerny kod z maila gdy mam włączone wszędzie 2FA?
Co mogę z tym zrobić bo jak sie domyślam to nie za wiele, a ze środkami mogę się pewnie pożegnać?
#kryptowaluty #bitcoin #bezpieczenstwo #internet #bittrex #binance
  • 36
@parowka_al_dente: Nie siedziałem na darmowych wifii, tak 2FA wszedzie jest, podejrzewam że ktoś nasłuchiwał sieć domową, komputer w momencie włamania był włączony, a wszystkie maile wrzucił do kosza więc ich nie zauważyłem
@emjot86: Nie, żadnych API na giełdzie nie miałem dodanych, nie wiem jak to jest możliwe skoro logując się czy to przez internet czy telefon zawsze woła o 2FA które mam na Iphonie włączone tylko i wyłącznie.. Nie da się zresetować 2FA przez email więc w jaki sposób ktoś się tam zalogował to nie mam pojęcia.
@matheoo9: jedyne co mi przychodzi do głowy, to działanie bezpośrednio na Twoim kompie jakiś wirus, malware, keylogger? Przeskanuj kompa Malwarebytes.

Zobacz też w historii przeglądania po haśle binance/bittrex, czy gdzieś przypadkowo nie wszedłeś na phisingową stronę (patrz Modlishka) - wtedy podajesz login/hasło/kod 2FA, ciasteczko ląduje u atakującego, który może w dowolnym momencie wejść na Twoje konto, a Ty z kolei jesteś nieświadomy i przenoszony na poprawną, legitną stronę giełdy. Tu jedynym
@CzulyTomasz: Aktualnie malwarebytes i nod nic nie znajdują, ale około 3 dni temu miałem sytuacje gdzie po ponownym włączeniu komputera wywaliło mi internet po czym nie było do niego w ogóle dostępu i musiałem usunąć proxy które się ustawiło, ale było to proxy na localhost i jakiś dziwny port. Po tej akcji przeleciałem kompouter malwarebytes i nodem i coś pousuwało, ale na giełdy nie logowałem się od 2 tygodni i wszystko
@matheoo9: Gieldy pewnie niewiele zrobia (o ile w ogole cos). Zawsze sadzilem, ze GA to solidne zabezpieczenie.
Oby Ci sie udalo odzyskac swoje srodki. Postaram sie miec temat na oku, ale w razie czego wolaj prosze, ciekaw jestem jak sie skonczy