Wpis z mikrobloga

Cześć!
Chciałbym złożyć komputer stacjonarny za 1500zł z obudową, chłodzeniem i małym ssd.
Bez grafiki. Dokupie ją później. Mam pod ręką starego radeona r7.
Czy taki zestaw to dobry wybór?

AMD Ryzen 3 2200G 428 zł
8 GB (2 x 4 GB) Kingston HyperX Fury Black 2666 MHz CL15 292 zł
Gigabyte B450M DS3H 289 zł
LC-Power 6350 V2.3 350 W 133 zł
Crucial SSD MX500 500 GB 319 zł

#skladamkomputer #pcmasterrace #komputery #pc #ryzen
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@TyleWygrac: nie kupuj 2x4GB, tylko 1x8GB. Ja wiem, że w dualu jest szybciej ... ale czy w tak budżetowym to ma znaczenie? Z 1x8 prędzej czy później dokupisz sobie drugiego 8GB za cenę pizzy i 2x8 w dualu będzie miało sens, a tak będziesz kombinować jeszcze jak sprzedać 2x4 za nic...

pozatym:

8 GB (2 x 4 GB) Kingston HyperX Fury Black 2666 MHz CL15 292 zł

parę dni
  • Odpowiedz
AMD Ryzen 3 2200G


@TyleWygrac: Jaki jest sens kupowania procka z mocną integrą, gdy masz dedykowaną kartę i zamierzasz w przyszłości dokupić nową? Tak jak wyżej i3-10100F, który znowu potaniał i ma jakiś sens, ew. jak AMD to pewnie Ryzen 5 1600AF.
  • Odpowiedz
@TyleWygrac: Witam serdecznie.
*MOBO zmieniłbym na tańsze MSI B450-A PRO MAX Aktualnie w promocji za 239 zł z radiatorami na sekcji zasilania i 4 bankami na pamięci RAM zamiast dwóch.
*Dysk zmieniłbym na Kingstona A2000 500GB - który już bez promocji jest nawet tańszy. 249 zł

Nie za bardzo umiem czytać tę stronę - ale chyba ma się pojawić w promocji i można zaoszczędzić kolejne kilka zł a jest wydajniejszy od swojego Cruciala na interfejsie
  • Odpowiedz
@TyleWygrac: Hmm, niema tutaj znaczenia o jakiej mocy weźmiesz tutaj zasilacz - bo oba tutaj dadzą sobie świetnie radę.
Jak jest niewielka różnica w cenie i możesz dopłacić, to niewielki zapas mocy zawsze się przyda, a to może oznaczać o twoim być albo nie być nowym modelu jakiejś konkretnej karty graficznej jaki będziesz miał zamiar kupić.

https://outervision.com/b/5FbevU

Co do poprzedniego zasilacza, tamten model 350 wat, w teorii powinien dać sobie radę, ale mam co do niego jednak wątpliwości - bo posiada dwie linie 12V o obciążeniu 15 i 11 A - a tego nie można tak po
  • Odpowiedz
MSI B460M PRO

Intel Core i3-10100F

Crucial 16GB (2x8GB) 3200MHz CL16 Ballistix Black

Crucial 500GB M.2 PCIe NVMe P2

SilentiumPC Vero L3 500W 80 Plus Bronze

SilentiumPC Signum SG1 TG
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@TyleWygrac: Nie wiem czemu dysk miałby robić jakikolwiek bottleneck, ładuj śmiało to oszczędzisz kasę. Dyski M.2 NVMe dla zwykłego śmiertelnika (czyt. zwykłego gracza) nie robią większej różnicy względem SATA3.
  • Odpowiedz