Wpis z mikrobloga

#szosa
elo mordy, ostatnio co chwila lapie detke w tylnym kole, i wymienialem detki z 5x w ciagu ostatnich 2 tygodni, ostatnio pojechalem do decathlonu, sprawdzili mi kolo wymienili ta tasme i detke itp, wczoraj zrobilem 80km zajebiscie, a dzisiaj po 7 znowu detka!!!
i tutaj pytanie, moze mam za gruba dupe??? 80 kg prawie, moze dlatgo lapie??
i co jak np wymienie kola na karbonowe i tublessy? dalej takie detki bede lapal itp? to cos zmieni??
dajcie jakies rady bo mam juz dosyc :d
  • 16
@wi1qqqq: U mnie dzisiaj 5 czy tam 6 guma, na przestrzeni miesiąca. Gumy powodowane podłożem/rodzajem drogi na których je łapie, a mianowicie TŁUCZEŃ. U ciebie jaki jest wspólny mianownik wszystkich gum?
@dowhile: ok to jest dobra rada, nie pomyslalem nawet, kiedys mi taki dziadek pomagal i mowi ze chyba mam cos w oponie ze niby od wew luzik, ale taka dziwna szrama od zewnatrz, tak zrobie jutro dziekowa
@Desmosedici: nie wiem w sumie chyba dziury w jezdni, co grubsza dziura to zaraz detka i zawsze z tylu; 3x detki w tym samym miejscu zlapalem ale wczoraj robilem 80 km po idealnym asflacie i luzik
@wi1qqqq no to zły trop... Szukaj jakiegoś kolca/druta w oponie lub zadry w obręczy lub obluzowanej szprychy - zależnie od miejsca w którym robi się dziura. Przy Twojej wadze i 8 atm nie powinieneś mieć takich problemów.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wi1qqqq: jescze sprawdź czy dziura jest na wszystkich detkach w tym samym miejscu. Zamień opony, wywiń na lewą stronę, umyj je szczotką od strony dętki, sprawdź czy nie masz luźnej szprychy. Ja ważę ponad 100 i nie miałem gumy od 4000 km